Українці стали купувати більше авто - однак до жирних докризових років дуже далеко (ІНФОГРАФІКА)

Раніше ТЕКСТи повідомляли, що порівняно з минулим роком різко зросла кількість нових реєстрацій авто українцями. Ситуація виглядає навіть дуже оптимістично порівняно з минулим роком і може непрямо свідчити про те, що економіка зростає.

Однак якщо розглянути триваліший контекст - стає очевидно, як далеко ще не тільки до часів "до кризи 2008", але й до 2013.

Помітно, що кожна криза "б'є" вже наступного року: у 2008 купівлі нових авто були рекордними зокрема й тому, що люди вкладали гроші. У 2015 нових авто менше, ніж у 2014.

На сайті "Укравтопрому" з роками дещо змінювався формат викладу статистики. Часом лише українською, часом лише англійською мовою, часом обома.

В деякі роки статистика була лише помісячна, Укравтопром не рахував статистику за рік. При підрахунку ми могли дещо помилитися при перекладах, з огляду на різний стиль викладу (наприклад, часом рахуються cars без CV, а часом "автомобілі" без "професійних автомобілів" (яких при цьому мало у відсотках, тому похибка невелика). Незважаючи на можливі методологічні уточнення - загальна тенденція очевидна.

У 2016 році підраховано дані за січень-листопад, оскільки за грудень їх нема. За неповний 2016 рік українці зареєстрували 58 тисяч нових авто, тоді як за повний 2015, який був "дном" - 46.5 тисяч.

Детальні дані можна шукати в різних розділах тут

економіка інфографіка автомобілі

Знак гривні
Знак гривні