Німеччина депортувала першу групу шукачів притулку з Афганістану. В їхній країні є безпечні місця для життя

Німеччина депортувала першу групу шукачів притулку з Афганістану, - передає Радіо.Свобода

Німеччина 14 грудня депортувала першу групу із понад 30 афганців, чиї клопотання про надання притулку були відхилені.

Захисники прав біженців повідомили, що літак із депортованими людьми на борту залишив аеропорт Франкфурта в час, коли сотні демонстрантів скандували заклики до припинення депортацій.

Німеччина торік прийняла 890 тисяч мігрантів переважно з Афганістану, Сирії та Іраку. Берлін прагне прискорити процес надання притулку для заявників, які найбільше потребують прихистку, наприклад, сирійців, що рятуються від громадянської війни в своїй країні.

У той же час влада Німеччини прискорила вигнання інших кандидатів, зокрема, людей, що прагнуть уникнути бідності на Балканах.

Частина районів Афганістану вважаються безпечними для життя. Німеччина намагалася переконати афганських прохачів притулку, яким відмовили, добровільно залишити країну, насамперед шляхом надання фінансових стимулів.

Угода між Берліном і Кабулом недавно відкрила й шлях для депортації. Лише 18 афганських громадян були депортовані в першій половині 2016 року, але понад 12 із половиною тисяч афганців отримали наказ залишити територію Німеччини.

депортація німеччина біженці

Знак гривні
Знак гривні