Заручник Панов заявив про тортури

Громадянин України Євген Панов, обвинувачений нібито в організації диверсій у Криму, написав заяву в Слідчий комітет Росії зі скаргою на катування, які, за його словами, застосовувалися до нього протягом шести днів після затримання в ніч на 7 серпня 2016 року.
Про це повідомляє “Медіазона” з посиланням на адвоката Панова Дмитра Дінзе.

У заяві сказано, що Панова затримали близько четвертої години ранку 7 серпня на КПВВ в Армянську, коли він на своїй машині їхав до Криму з боку України.

Його попросили вийти з машини для огляду, після чого вдарили по голові якимось предметом і з мішком на голові відвезли в якесь приміщення, де почали катувати, б’ючи залізною трубою і підвішуючи за наручники.

На запитання про причини того, що відбувається, Панову відповіли, що це розплата “за спільні поїздки з Олексієм Сандулом” (людина з таким ім’ям була згадана в опублікованому 11 серпня відео допиту Панова).

Також того дня його вивели на вулицю, заявивши, що розстріляють, і ненадовго зняли мішок з голови. За цей час Євген Панов встиг розгледіти двох чоловіків, яких, як пише видання, готовий впізнати.

Увечері 7 серпня Панова відвезли, як він вважає, в Сімферополь, де продовжували катувати з використанням електричного струму, за його словами, до 9 серпня.

Із публікації випливає, що в цей день його відвезли до суду, де він вперше побачив другого фігуранта справи – Андрія Захтея. Суд заарештував їх обох на 15 діб “за нецензурну лайку на вулиці”.

Раніше Дмитро Дінзе розповідав, що Панова заарештували за лайку на наступний день після затримання, тобто 8 серпня; таку ж дату арешту Захтея називав адвокат останнього Ілля Новіков.

Після суду Панов провів два дні в ізоляторах тимчасового тримання, а 11 серпня (на наступний день після оголошення ФСБ про нібито “запобігання диверсіям” у Криму) суд в Сімферополі заарештував його за підготовку диверсії.

За словами Панова, свідчення, які були зняті на камеру і опубліковані 11 серпня, він дав під тортурами. Крім того, він підписав всі документи, які йому давали співробітники ФСБ.

У заяві до СК РФ Євген Панов просить перевірити дії тих, хто його затримав і катував, і притягнути їх до кримінальної відповідальності.

“Вперше нагодували і дали випити води йому тільки в СІЗО, каже Панов. Про катування він розповідав призначеному слідством адвокату Ользі Помозовій, яку побачив в будівлі ФСБ в Севастополі. “Адвокат запитала мене: “Тебе били?”, при цьому вона говорила пошепки. Я відповів: “Звичайно, а що, не видно?”. Більше вона мені питань не ставила”, – повідомляє видання.

Новинарня

крим панов репресії росія

Знак гривні
Знак гривні