У документі ООН вперше Росію названо окупантом (ТЕКСТ)

Проект резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)” в Третьому комітеті Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй підтримала більшість – 73 країни.

Проти – 23, серед них Росія і Білорусь; 76 утримались. Співавторами резолюції, внесеної Україною, стала 41 держава-член ООН.

Зазначається, що 3-й комітет ГА ООН фокусується на тематиці прав людини.

Уперше в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим i Севастополь – тимчасово окупованою територією.

ТЕКСТ

У документі засуджуються “обмеження прав людини, дискримінаційні заходи й практика з боку російської окупаційної влади щодо жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі кримських татар, а також українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп”.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу в Криму та містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини із закликом підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в Криму.

Документ ГА ООН також засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російських збройних силах всупереч Женевській конвенції.

“Ухвалена резолюція стала важливим дипломатичним та політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованого Росією Криму.
У грудні 2016 року заплановане затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН”, – зазначили в представництві.

На Третьому комітеті “проти” резолюції щодо Криму голосували:
Ангола, Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Коморські Острови, Куба, Північна Корея, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Росія, Сербія, Південна Африка, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.

Постійне представництво України в ООН подякувало “всім, хто підтримав нас”.

Таблиця голосування:

крим оон росія окупація агресія анексія

Знак гривні
Знак гривні