Російські найманці переїздять з Донбасу гинути в Сирію (ФОТО, ВІДЕО)

Російські громадяни, які найманцями їдуть воювати на Донбас, згодом беруть участь у наземних операціях у Сирії.

Про це йдеться у розслідуванні: “Солдати-привиди: росіяни таємно вмирають за Кремль у Сирії”, опублікованому в четвер, 3 листопада, редакцією міжнародної агенції Reuters.

Агентство розслідувало випадки загибелі в боях у Сирії російських найманців на прізвища Морозов та Колганов, які, за свідченнями співрозмовників Reuters, “обидва воювали в Україні у складі одного підрозділу, котрий згодом взяв їх до Сирії”.

Командиром цього підрозділу був чоловік з позивним “Вагнер”, який, за інформацією співрозмовника агентства, є лідером російських найманців у Сирії.

За словами одного з друзів “Вагнера”, бойовика-терориста зі Східної України, росіяни їдуть воювати в Сирію, бо “їм важко повернутися до цивільного життя”, а також, щоб навчити сирійців воювати, бо “араби не воїни за своєю природою”.

Агентство нагадує, що, за законами РФ, російським громадянам заборонено воювати найманцями в інших країнах. Втім, за зібраною агентством інформацією, часто такі загони найманців діють скоординовано з кадровими російськими військовими, і вдома їм надають привілеї, які доступні лише для військовослужбовців ЗС РФ.

Варто зазначити, що в бойових діях на Донбасі “засвітилися” два Вагнери – полковник ВВ РФ Євген Вагнер та керівник приватної військової компанії з Петербурга Дмитро Уткін (“Вагнер”).

І армія туди ж

Російський військовий корабель залишає кримський порт у Севастополі, щоб посилити угруповання ВМФ Росії біля берегів Сирії.

Російський стімпанк увійшов у Середземне море (ФОТО)

Стімпанк-флагман російського флоту викликав у соцмережах хвилю знущальних "фотожаб"

За матеріалами: Новинарня, Ройтерс, Радіо Свобода

донеччина росія луганщина сирія агресія війна

Знак гривні
Знак гривні