Нові вражаючі зарплати топ-менеджерів Укрпошти (ДОКУМЕНТ)

Топ-менеджер держпідприємства знайшов ресурси, щоб покращити життя співробітникам, але лише обраним.

Зарплата нового голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського стала предметом скандальних дискусій ще влітку цього року. Вона становила 333 тисячі гривень на місяць. Але це не межа. «Фіксована ставка – 333 400 гривень на місяць. А далі бонусна система KPI, яку ще розробляють», – розповідав ще в липні представникам ЗМІ сам Смілянський, нагадує Главком.

Цифра не є надвеликою для людини, що 17 років працювала у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу та має досвід роботи за кордоном. Проте простим працівникам «Укрпошти» ентузіазму це не додало. З офіційних вакансій «Укрпошти» на сайті rabota.ua випливає, що листоноша в Києві може отримувати близько 3,5 тисячі гривень. Але якщо говорити про реалії, завідувач відділенням та листоноші в селі, які працюють лише по кілька годин на день, мають відповідно 600 та 700 гривень на місяць. І це з відсотками від продажу ковбаси, миючих засобів та інших товарів, якими працівників «Укрпошти» вантажить їхнє керівництво.

Працівників підприємства по усій країні здивувало б і нещодавнє істотне підвищення зарплат окремих співробітників «Укрпошти». Причому торкнулося воно переважно людей, яких новий топ-менеджер підприємства привів із собою в компанію. У розпорядженні «Главкома» опинилися бухгалтерські документи, що свідчать про вибірковий підхід нового керівника.

Так, за даними штатного розпису, перший заступник директора станом на 1 липня 2016 року отримував 10,7 тисячі гривень на місяць (за рахунок доплат «за високі досягнення в праці» та «за виконання особливо важливої роботи» загальний фонд його платні сягав майже 23 тисяч гривень). Стільки ж платили і просто заступнику – керівнику апарату. Але вже станом на вересень місячний посадовий оклад заступника гендиректора з фінансових питань Олександра Чернявського дорівнював 265 тисячам гривень, тобто зріс у десятки разів. Заступники з інформаційних технологій (Сергій Галан), із закупівель та управління майном (Олександр Наход), з персоналу (Олена Дрощенко) отримують відповідно 175, 153 і 145 тисяч гривень…

Всі ці люди прийшли до «Укрпошти» за запрошенням Смілянського. Чернявський до цього був фінансовим директором компаній «Інтертайп» і «Укртелеком»; Галаган – працював в «Укртранснафті» і «Метінвесті», Дрощенко керувала кадрами в «Новій пошті» та Адміністрації президента; Наход є одним із засновників системи ProZorro.

У вересні Смілянський також залучив до керівництва «Укрпоштою» як першого заступника директора з операційної діяльності Олександра Перцовського, який відповідав за розвиток бізнесу в азіатсько-тихоокеанському підрозділі міжнародного гравця на ринку поштової логістики – Deutsche Post DHL.

Відчутних змін зазнали й оклади деяких радників директора. Так, станом на липень усі радники (а їх було чотири) отримували по 6,8 тисячі гривень на місяць. Проте вже у вересні зарплата деяких з них зросла до 50 тисяч. При цьому загальна кількість радників збільшилась до семи, та четверо з них залишились на старих окладах. Підвищення торкнулося лише зарплат радника гендиректора, радника з питань логістики та радника з питань інформаційних технологій.

Зросла у рази навіть зарплата помічника директора. Щоправда, порівняно з іншими членами команди Смілянського не дуже істотно – трохи менше ніж на 10 тисяч гривень (з 5,7 до 15 тисяч).

Змінились також оклади директорів за напрямами діяльності, але, як і у випадку із радниками, лише обраних. У липні ці посади передбачали оклад у розмірі 10,4 тисячі гривень. У вересні більші суми отримали директор з питань безпеки (50 тисяч гривень), директор з правових питань (нова посада, 95 тисяч гривень), директор з комунікацій та зв’язків з органами державної влади (нова посада, 50 тисяч гривень) та директор з розвитку інновацій (нова посада, 50 тисяч гривень). Оклади директорів з маркетингу і комунікацій, технічної політики, технології, інформаційних технологій залишились на старому рівні.

Якщо узагальнювати, то в липні керівному складу «Укрпошти» було виплачено 156 тисяч посадового окладу (загальний місячний фонд становив 268,8 тисячі гривень). У вересні ж ця сума вже становила 1,29 млн гривень (загальний місячний фонд – 1,32 млн гривень). Тобто на 1 мільйон гривень більше.

СТАРІ ЗАРПЛАТИ (PDF)

НОВІ ЗАРПЛАТИ (PDF)

Позиція Укрпошти

«Укрпошта» надала офіційний коментар.

Зокрема, «Главком» повідомили, що суттєве підвищення заробітної плати відбулось на підставі наказу по підприємству (УДППЗ «Укрпошта») згідно рішення погодженого з профспілкою з повним дотриманням порядку встановленого чинним законодавством. Більш детальні дані, як зазначено у відповіді, є конфіденційною інформацією, яка не підлягає поширенню.

Відповідні зміни були внесені у колективний договір.

Також «Укрпошта» надала інформацію про зарплатний фонд керівництва і його зміни з травня цього року.

Новий менеджмент УДППЗ «Укрпошта» відзначив, що «ображені» попередники також не бідували. «У середньому кожен з топ-10 людей минулої команди керівництва «Укрпошти» отримував, з урахуванням окладу, премій і надбавок, понад 100 тис. грн виплат (загальний дохід) в місяць, без урахування особистого водія і автотранспорту, які оплачувалися компанією. Додатково до цієї суми також виплачувалися матеріальна допомога, відпускні тощо», - зазначили на підприємстві.

уряд реформи

Знак гривні
Знак гривні