Екс-беркутівець визнав провину й назвав у суді виконавців розстрілу Євромайдану (ВІДЕО)

Підсудний розповів деталі "спецоперації", яку "Беркут" проводив у лютому 2014 року проти учасників Революції гідності.

Екс-командир харківського "Беркуту" Віктор Шаповалов визнав свою провину в суді та назвав прізвища своїх колишніх колег, які отримали летальну зброю для боротьби з активістами Євромайдану, - передає Дзеркало тижня

"Хочу зазначити, що помпові рушниці видавались особовому складу: Бондаренко Сергій, Рак, Міщенко, Войтенко, Білов. Це особовий склад, що був з помповими рушницями. Ще Бацкіх, Білецький, Кобець, Мацюра, Павленко, Робко, Шевченко. Особовим складом з "фортами" керував Лукаш.

"Форти вперед!" – це він", – цитує "5 канал" заяву Шаповалова на судовому засіданні третього жовтня.

Обвинувачений також розповів, що бачив, як бійці "Беркута" в Кріпосному провулку били людей, але нічого не зробив.

Він також не реагував, коли силовики відкрили по активістам стрілянину.

За його словами, в лютому 2014 року "беркутівці" відрізняли один-одного за різнобарвними наклейками на тиловій частині шолому. Ця інформація, на думку юристів, дозволить виявити й інших учасників розправи над "Євромайданом".

"Це важливо, тому що крім інших знаків розрізнення фактично ідентифікувати "беркутівців" рядових неможливо, оскільки вони були в масках, забрало від шоломів закривали. Їхні обличчя дуже важко ідентифікувати", – зазначив адвокат потерпілої сторони Олександр Мусієнко.

Обвинувачений також висловив жаль з приводу того, що трапилося. Віктор Шаповалов звинувачується в тому, що будучи командиром спецпідрозділу перевищив свої службові повноваження.

За версією звинувачення, саме співробітники харківського "Беркуту" причетні до нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості 110 особам - учасникам Євромайдану.

Нагадаємо, на початку липня Святошинський районний суд закінчив вивчення балістичних експертиз у справі п'ятьох екс-беркутівців про розстріл 48 учасників Майдану, які, за словами представника ГПУ, підтверджують причетність обвинувачених беркутівців до злочину.

14 липня представники департаменту спецрозслідувань ГПУ в результаті обшуків знайшли на дні одного з ставків Голосіївського району Києва залишки гвинтівки, з якої, за припущенням Генпрокурора Юрія Луценка, співробітник "чорної роти" Беркута стріляв по протестуючих біля Жовтневого палацу. Там же були знайдені деякі фрагменти автоматів.

майдан репресії беркут кримінал

Знак гривні
Знак гривні