Сущенко не шпигун, а журналіст - написав не одну тисячу статей (ФОТО, ВІДЕО)

Спеціальний кореспондент агенції “Укрінформ” Роман Сущенко, який останні шість років працював у Парижі і якого співробітники ФСБ Росії затримали минулої п’ятниці в Москві за підозрою у шпигунстві, співпрацював з низкою українських ЗМІ під псевдонімом Рон Височанський. Це засвідчує сторінка Рон Высочанский у “Фейсбуці”.

Те, що даний акаунт належить саме Романові Сущенку, підтверджує світлина, на якій спецкор “Укрінформу” бере коментар в учасниці антиросійської акції, організованої українською діаспорою в Парижі, зазначає “Україна молода”.

Представники різних українських ЗМІ розповіли про свою роботу з затриманим у Росії Романом Сущенком, якого ФСБ підозрює у шпигунстві.
За інформацією "Укрінформу", Роман Сущенко співпрацює з агентством уже 14 років, шість із яких є власним кореспондентом у Франції.

На сайті агентства є десятки публікацій за підписом Сущенка - він висвітлював виставки озброєнь у Парижі, брав інтерв'ю у гендиректора "Укроборонпрому", керівника МЗС Павла Клімкіна, писав про безпілотники над Парижем, стадіони до Євро-2016 і про світове сприйняття ЛГБТ-прайдів.

Мабуть, не було такої прес-конференції або події на українські теми у Парижі, яку б не висвітлив Роман Сущенко: формат інформаційного агентства зобов'язує, - розповідає Алла Лазарєва з "Українського тижня".

"Лише за паризький період він опублікував не одну тисячу статей, інтерв’ю, оперативних новин, аналітичних досліджень...У штаті Укрінформу Роман безперервно працює майже півтора десятки років. Проте всі очевидні аргументи на доказ саме журналістської діяльності, як бачимо, не існують для тих, хто зневажає логіку", - вважає журналіст.

Кореспондент телеканалу 1+1 Наталка Фібріг розповіла, що працювала з Романом щоразу, коли приїздила до Парижа з Берліна. За її словами, він чудово знав французьких журналістів і експертів, які коментують українські питання.

"Я не можу повірити у те, що відбувається. Він 100% журналіст, відпрацьовував щодня, моментально реагував на події. Це абсолютно буденна робота міжнародного кореспондента. Жодних сумнівів бути не може. Я до нього зверталася за порадами, як до досвідченого журналіста у Франції, і ці поради він давав", - розповіла пані Фібріг.

Кореспондент української агенції Уніан у Брюсселі Ірина Сомер каже, що Романа Сущенка знає вже багато років, називає хорошим другом і приємною людиною.

"Остання подія, де ми працювали - це була нормандська зустріч на рівні президентів у Парижі. Це дуже професійна і порядна людина, на слово якої можна покладатися. Це високопрофесійна класична журналістика, він двічі перевіряє за собою, не дозволяє похапцем ліпити матеріали", - розповідає пані Сомер. Вона була вдома у Романа у Парижі, коли було потрібно терміново відправити до Києва матеріал за результатами нормандської зустрічі.

Президент французько-української асоціації "Центр розвитку та міжнародного співробітництва" Володимир Лазар також підтвердив ВВС-Україна, що знайомий з Романом Сущенком, як з журналістом.

"Ми з ним зустрічалися на виборах, він робив двічі репортаж про перебіг виборів у Парижі. У цих двох випадках він професійно виконував свою роботу", - каже пан Лазар.

Російські спецслужби заявляють, що Сущенко - полковник, кадровий співробітник ГУ розвідки Міноборони України, а затримали його під час "шпигунської акції". У Кремлі відкидають кампанію проти українських ЗМІ.

"Це звичайна робота спеціальних служб, і це не питання порядку денного Кремля", - заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, якого цитує "Інтерфакс".

У МЗС Росії твердять, що пан Сущенко перебував у Росії без журналістської акредитації МЗС РФ, яка видається всім іноземним кореспондентам.

Водночас міністр інформаційної політики України Юрій Стець в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив, що пана Сущенка затримали під час його приватної поїздки до Москви, і жодного редакційного завдання він не мав.

В "Укрінформі" заявили, що обурені затриманням свого журналіста і назвали це "спланованою провокацією". На момент затримання Роман Сущенко перебував у відпустці, твердять у агенції.

Сайт “Укрінформ” засвідчує, що Роман Сущенко – справді журналіст цього агентства, писав для видання під своїм справжнім іменем. Останній його матеріал датований 29 вересня.

Серед друзів Рона Височанського – чимало відомих в Україні журналістів, багато з них спеціалізуються на міжнародній тематиці або висвітлюють події в зоні АТО. Це, зокрема, спецкор агенції УНІАН у Москві Роман Цимбалюк, редактор “Європравди” Сергій Сидоренко та інші.

Нагадаємо, що Роман Сущенко прибув до Москви з Парижа в приватних справах минулої п’ятниці. Рідні не знали про його затримання дві доби, аж доки у московському СІЗО “Лефортово” журналіста виявили російські правозахисники, які перебували там із плановою перевіркою умов утримання арештованих. На той момент Роман вже був таємно арештований на два місяці Лефортовським судом Москви з подачі ФСБ Росії.

Федеральна служба безпеки Росії вважає Романа Сущенка кадровим офіцером Головного управління розвідки Міноборони України у званні полковника. Журналіста звинувачують у шпигунстві (стаття 276 КК РФ).

Офіційний Київ називає ці обвинувачення фейком та вимагає від Москви негайно звільнити журналіста.

Росія, натомість, навіть не допускає до затриманого українського консула.

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест у зв’язку із безпідставним затриманням у Москві 30 вересня 2016 року органами ФСБ РФ громадянина України, власного кореспондента національного інформаційного агентства “Укрінформ” у Франції Романа Сущенка.

“Ми глибоко обурені тим, що українського журналіста, який прибув на територію Російської Федерації з метою відвідати близьких родичів, російська влада затримала за надуманим звинуваченням у «шпигунстві».

Розглядаємо це як черговий крок у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, у якості політичних заручників у своїй гібридній агресії проти нашої держави.

Те, що за своєю професійною діяльністю та життєвими принципами Роман Сущенко є людиною, яка відстоює об’єктивність і свободу слова, лише доводить, що офіційна Москва веде війну не лише проти України, але й проти всього демократичного світу, для якого права людини і свободи є фундаментальними цінностями”, – ідеться в заяві МЗС.

“Вимагаємо від Російської Федерації забезпечення дотримання прав українця, негайного допуску консульських посадових осіб України до утримуваного відповідно до взятих на себе Росією міжнародно-правових зобов’язань, а також його невідкладного звільнення і безперешкодного повернення неушкодженим на Батьківщину”, – сказано у відозві.

МЗС України звертається із закликом до міжнародного співтовариства, зокрема ООН, ОБСЄ, Ради Європи та усіх авторитетних правозахисних організацій не залишатися осторонь кричущого свавілля з боку Російської Федерації та посилити спільні зусилля для якнайшвидшого припинення Москвою порушень прав людини і тиску на незалежних журналістів.

Нагадаємо, в інтернеті з’явилося відео затримання журналіста “Укрінформу” Романа Сущенка. У кадрі видно, як на нього надягають наручники і ведуть в невідомому напрямку.

Ймовірно, Роман Сущенко не визнає своєї вини, і його можуть примусити відмовитись від адвоката. Про це у своєму Twitter написав адвокат Марк Фейгін.

Раніше він повідомив, що очікує рішення СІЗО щодо допуску адвоката. За його словами, слідчий не надав лист про його допуск до справи Романа Сущенка. Він також написав, що його колезі у Лефортовському районному суді відмовили в ознайомленні зі справою журналіста і не дозволяли подати скаргу на арешт.

За матеріалами ВВС та Новинарні

скандал сущенко росія змі фсб репресії

Знак гривні
Знак гривні