Боєць Донбасу: Рубан зірвав визволення 13 українських військових

Керівник Центру визволення полонених ГО «Офіцерський корпус» Володимир Рубан у серпні 2015 року зірвав обмін 13 полонених українських військових.

Про це в інтерв’ю LB.ua заявив боєць батальйону «Донбас» Дмитро Куліш (позивний «Сімьорка»), який брав участь у штурмі Іловайська.

«У серпні 2015 року Рубан зірвав обмін 13 «наших» полонених на 12 з тієї сторони. Був у нас ще козир – помічник Захарченка. Ми возили його в окремій машині, не показували їм. За нього пропонували п’ятьох наших військовослужбовців. Але Рубан подзвонив Морозовій (Дарія Морозова – «омбудсмен «ДНР», – ред.) і сказав, що з місця обміну треба втікати, дослівно: «Вас почнуть «валити», Сімьорка виставив своїх снайперів». На що Морозова сказала, мовляв, цього не може бути, а як же обмін… Рубан їй відповів: «Я тобі все рівно цих 12 людей доставлю…», – стверджує Дмитро Куліш.

За його словами, обмін тоді не відбувся, а згодом Рубан в односторонньому порядку відвіз цих 12 і «козиря» на непідконтрольну територію. «Пізніше мені розповіли, що серед них було дев’ять осіб, яких в Україні обвинувачували за 15-ма «бандитськими» статтями. Нібито вони заплатили $150 тис., щоб їх вивезли на ту сторону», – заявив боєць.

«Хлопці, що були в полоні, потім розповідали, що якось Рубан, добре п’яний, долари давав охоронцям. Бійців, які йшли на обмін, вишикували перед ним під стінкою. І він їм сказав (передаю дослівно): «Якими би ви не були і які би ваші руки не були в крові, а я вас везу додому». Серед цих хлопців були і так звані «смертники» Фураєв, Комісарчук і Скачко («Сем», – ред.). Фураєв навіть посварився тоді з Рубаном, він не міг погодитися зі сказаними словами як офіцер…

Рубан пробухав там ще добу, хоча мав уже відвезти бійців на українську територію. «Начальник контрозвідки» терористів подарував йому пістолет АПС з глушителем, а потім Рубан вивіз бійців. «Сема» віз в своєму броньованому автомобілі аж до Києва», – сказав Дмитро Куліш.

На його думку, Рубан виконує волю Медведчука. «Його роль на самому початку бойових дій на Донбасі зводилась до того, щоб вивозити полонених росіян. Після Іловайського котла він розповідав, що російських військових на Донбасі немає, а в російську форму переодягнулися терористи, щоб батальйон «Донбас» здався їм в полон», – заявив боєць.

ZIK

рубан скандал медведчук

Знак гривні
Знак гривні