В Україні вперше відзначають День нацполіції (ЕМБЛЕМА, ПРАПОР)

4 серпня 2016 року, в Україні вперше відзначають День національної поліції. Саме в цей день рік тому президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про національну поліцію”.

До річниці підписання глава держави підписав три укази, одним із яких встановив 4 серпня Днем Національної поліції України. Відповідно, День міліції (20 грудня) в Україні більше не відзначатиметься.

Указом “Про символіку Національної поліції України” Порошенко затвердив емблему, прапор Національної поліції України та порядок їх використання.

Крім того, президент підписав указ “Про перелік посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях” із чітким переліком посад у центральному апараті і структурних підрозділах Міністерства внутрішніх справ та установах і організаціях, що належать до сфери управління МВС.

Урочисті заходи з нагод Дня Національної поліції відбулися в Києві на Софіївській площі.

Голова НПУ Хатія Деканоїдзе у своєму виступі заявила, що майже половина українців повірила новій поліції.

“Так, ці 8 місяців (закон про Нацполіцію набув чинності з 7 листопада 2015 року. – “Н”) були дуже важкими. Так, у нас було багато проблем. І ви краще за мене знаєте ці проблеми, як поліцейські, які кожен день стикаються з труднощами і проблемами. Але найголовніше, мене радує, що, незважаючи на ці проблеми, ви – герої, які реально захищають нашу країну і захищають звичайних українців“, – зазначила вона.

“Для мене честь – жетон, який висить на мені. Тому що це символ поліції – не нової поліції, а поліції України“, – наголосила Деканоїдзе.

При цьому вона наголосила, що кожен, хто ганьбить звання поліцейського, повинен залишити лави Нацполіції.

“Кожен поліцейський, який служить у Нацполіції, повинен розуміти, що в поліції не місце корупції, в поліції не місце політиці і в поліції не місце негідникам, які ганьблять наші лави. Я знаю, що ви це розумієте. 46% населення нашої великої країни повірили в поліцію”, – додала Деканоїдзе.

Згодом на брифінгу після урочистостей вона висловила сподівання, що бюджет на наступний рік дозволить забезпечити поліцейським достойну оплату, адже “поліцейський із зарплатою 4 тисячі гривень свою роботу ефективно виконувати не може“.

Новинарня

поліція реформи

Знак гривні
Знак гривні