Звіт США: бойовики на Донбасі використовують дітей як живий щит

Бойовики російсько-терористичних формувань вербують у свої ряди неповнолітніх жителів окупованих територій, використовують їх як інформаторів, а також в якості “живого щита”. Про це йдеться в новому щорічному звіті Державного департаменту США щодо ситуації з торгівлею людьми у світі, пише Новинарня.

“Вербування дітей групами бойовиків відбувається на території, яка непідконтрольна центральному уряду, і де влада не здатна забезпечити заборону на використання дітей у збройному конфлікті. Проросійські сепаратисти також продовжують використовувати дітей в якості інформаторів і “живого щита”, – йдеться в документ, опублікованому 30 червня.

У Держдепі зазначили, що конфлікт в Донбасі змусив близько 2 мільйонів людей залишити свої будинки. Вимушені переселенці є уразливими в плані потенційної експлуатації.

Також у звіті зазначається, що Україна є як джерелом ресурсу для торгівлі людьми, так і країною-транзитером. У Держдепі підкреслили, що українська влада вживає заходів для викорінення торгівлі людьми та їх експлуатації, але цих заходів недостатньо.

донеччина луганщина тероризм

Знак гривні
Знак гривні