Головний санітарний лікар пропонував схему дерибану на нараді. Його затримано

Затриманий головний санлікар України Святослав Протас пропонував підлеглим схему “дерибану” на відкритій нараді.

“Ця схема носила характер використання державних коштів, перекидання їх на місцеві рівні, там відмивка, і повернення частини в центр. Така нехитра схема. Зараз розглядався епізод передачі конкретних грошей, близько 400 тис. грн., але якщо взяти сукупну систему епізодів, яка документувалася і ми її бачили, це кілька мільйонів”, – сказав Аваков, якого цитує Новинарня.

Він повідомив, що НАБУ і поліція затримали Святослава Протаса на хабарі в його робочому кабінеті. Разом із головним санлікарем був затриманий начальник департаменту санітарної служби Олександр Чепурний.

“Одночасно по всій країні проводяться обшуки, допитуються 19 головних санітарних лікарів областей, частина з яких також будуть затримані”, – зазначив Аваков.

Він обурився з приводу того, що Протас запропонував підлеглим реалізовувати злочинну схему розкрадання державних коштів на загальній нараді.

“Пан Протас діяв дуже цинічно. Він запросив до себе в кабінет усіх санітарних лікарів країни, запропонував їм схему розкрадання, сказав, які правила. І всі погодилися, лише одна жінка висловилася проти”, – розповів Арсен Аваков.

За словами глави МВС, “за час спостереження задокументовано 11 фактів вимагання та отримання Протасом від підлеглих хабарів”.

Наразі головний санлікар затриманий, йому буде обрано запобіжний захід у суді.

здоров'я протас корупція

Знак гривні
Знак гривні