На окупованих територіях наростає опір бойовикам і окупантам

Тенденція до зародження на тимчасово окупованих територій народного спротиву незаконним збройним формуванням набирає чималих обертів. Про це повідомив прес-офіцер Віталій Іванов, передає прес-центр штабу АТО

“Два тижні поспіль російські окупанти “розважаються” тим, що гатять з густонаселених районів міста Горлівка по позиціях сил антитерористичної операції, а одного дня навіть розгорнули важку артилерію неподалік від передової патрульної бази СММ ОБСЄ (тоді бойовики використовували спостерігачів ОБСЄ в якості “живого щита”). Російські найманці звичайно ж очікують на вогонь у відповідь, і тримають напоготові засоби для того, щоб зафіксувати “криваві злочини ЗС України”. Але як вже неодноразово заявлялось сили АТО не ведуть вогонь по районах, в яких проживає цивільне населення”, – йдеться у повідомленні, яке цитує Новинарня.

Іванов зазначив, що провокації бойовиків змушують місцеве населення вдаватися до силового спротиву.

З його слів, кілька діб тому, місцеві жителі Калинівського району в тимчасово окупованій Горлівці здійснили профілактичну бесіду з бойовиками, які навмисно обстрілювали сили АТО, щоб спровокувати вогонь у відповідь. В результаті “бесіди” три бойовики отримали важкі травми, на жаль, сумісні з життям.

Натомість місцеві жителі селища Південний (Стара колонія) міста Докучаєвськ Донецької області після невдалого обговорення на місцевому рівні, підготували та направили на адресу голови, так званої, “ДНР” Захарченка відкритого листа. В якому місцеве населення ультимативно вимагає припинити практику облаштування своїх артилерійських позицій для обстрілів сил АТО в житлових кварталах мікрорайону.

Тим більше було роздратування місцевого населення, коли бойовики почали вести вогонь з території сільськогосподарського призначення, засіяної зерновими культурами, а сплюндровані важкою технікою та вогнем у відповідь поля вже не дадуть очікуваного врожаю. Тож не важко припустити, що населення окупованих територій Луганської та Донецької областей крім постійного ризику життю та здоров’ю, незабаром не буде чим нагодувати свої сім’ї…

“Очевидно, що скоро “рятівників Донбасу від хунти” та “прихильників руського міра” будуть дедалі частіше знаходити в канавах та придорожніх ровах Донбасу”, – зазначив Іванов.

донеччина тероризм росія суспільство луганщина

Знак гривні
Знак гривні