Кримські окупанти витісняють УПЦ КП з головного собору

Окупаційний суд у Криму оштрафував УПЦ Київського патріархату та витискає із собору в Сімферополі.

храм УПЦ КП в Симферополі

Окупаційний апеляційний суд Севастополя зобов’язав Кримську єпархію УПЦ Київського патріархату сплатити так званому “міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим” півмільйона рублів та звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.
Про це заявив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, повідомляє Голос Криму, - передає Новинарня.

“14 червня відбулося засідання Апеляційного суду міста Севастополя, до якого ми звертались з позовом про скасування рішення Арбітражного суду Криму від 14 січня 2016 року, де від нас вимагали звільнення частини приміщення церкви та сплати величезного штрафу. Апеляційний суд підтримав рішення Арбітражного суду. З дня на день ми очікуємо на представників виконавчої служби, які прийдуть втілювати в життя рішення суду”, – сказав кримський архієпископ УПЦ КП.

Владика Климент також повідомив, що останнім часом на нього посилився тиск, і він отримує погрози на свою адресу.

Він додав, що українська влада не робить нічого для підтримки Київського патріархату в Криму.

Зокрема, за його словами, український уряд досі не прийняв рішення про передачу приміщення в Сімферополі, де знаходиться Кримське єпархіальне управління УПЦ КП та кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги, у власність церкви Київського патріархату.

“Для цього достатньо було внести зміни до вже існуючої постанови та прийняти їх рішенням уряду, або ж Верховної Ради. І це дало б нам змогу шукати правди та захисту в міжнародних судах”, – зазначив Климент.

Архієпископ додав, що неодноразово звертався до прокуратури АР Крим з проханням відкрити кримінальне провадження щодо судді окупаційного “арбітражного суду” Соколової та промосковського “віце-прем’єр-міністра” Криму Руслана Бальбека, адже за їх безпосередньої участі продовжується знищення УПЦ КП на півострові.

“Я не був почутий. На сьогоднішній день немає жодного кримінального провадження”, – сказав архієпископ Климент.

крим росія окупація Церква анексія репресії

Знак гривні
Знак гривні