Льовочкін у французькій пресі просуває проросійські погляди на Мінські домовленості

Колишній керівник адміністрації президента Януковича та співкерівник фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді завів у французькій пресі блог, в якому викладає здебільшого проросійський погляд на Мінські домовленості.

Про це пише видання УП з посиланням на "Тиждень".

Льовочкін відкрив блог на французькій версії Huffington Post. Перший текст, що з"явився два дні тому, має назву "За підтримки Франції та Німеччини, Україна мусить, в ім'я миру, виконати Мінські угоди — 2".

Принципи реєстрації на цьому сайті доволі прості. Кандидату в блогери треба надіслати до редакції фото, резюме та мотиваційний лист з поясненням, чому і про що маєш бажання та підстави писати. Хоч інтернет-газета винаймає декілька журналістів, саме блоги забезпечують її репутацію своєрідного вільного мікрофона, такої собі плюралістичної платформи з прицілом на максимальну популярність.

Львочкін, "власник шикарної вілли в Сен Жан Кап Ферра на Лазурному узберіжжі Франції, про яку писали як українські, так і французькі медіа, знайшов можливість випробувати свій комунікаційний талант французькою".

"Колишня Партія регіонів, що переродилася в Опозиційний блок, використовує кожну нагоду, аби наблизити та здійснити реванш. Зрозуміло, що Франція, як учасник нормандського переговорного процесу та депозитарій потужного прокремлівського лоббі, виглядає ласим комунікативним майданчиком для осіб з найближчого кола Януковича", - зазначає видання.

Вельми оптимістично, Льовочкін повідомляє, що "найближчі тижні дарують справжнє вікно можливостей, щоб покласти край конфлікту" на українському Сході. На його думку, закінчити війну за якісь півтора місяці — легше легкого. Бракує виключно політичної волі з боку української влади.

Підтвердження реальних орієнтирів та цілей Оппоблоку знаходимо у фрагменті тексту, де автор розповідає про голосування в нижній палаті парламенту Франції, організоване одним з очільників прокремлівського лоббі, депутатом Тьєрі Маріані.

"Минулого тижня, - пише Льовочкін, - голосування без зобов'язуючих наслідків у Національній Асамблеї продемонструвало критичну важливість нинішнього моменту в пошуках миру. Під час голосування 27 квітня в залі засідань бракувало кворуму. Але голоси більшості депутатів, присутніх на обговоренні зняття санкцій, вказує, що невдовзі друзям України урветься з нами терпець. Щоб досягти миру, нам потрібні друзі, а також — потужна політична воля в середині самої держави".

Видання зазначає, що насправді ті, хто підтримав резолюцію Маріані за зняття санкцій, є відвертими лобістами Кремля. Маріані та його команда — це група політиків, заборонених до в"їзду в Україну через скандальну поїздку до Криму минулого літа.

Саме Маріані, в обхід санкцій, привозив до Парижа та Страсбурга забороненого до в"їзду на територію ЄС Сергєя Наришкіна, користуючись можливостями Ради Європи. Маріані був свідком на весіллі ще одного друга Партії регіонів та Оппоблоку — Омара Арфуша, про що написала два роки тому паризька преса.

Крім того, Льовочкін пише про необхідність проведення виборів на окупованій частині Донбасу, однак у блозі немає жодної згадки про виведення російських військ, взяття під контроль російсько-українського кордону, вимог України на переговорах про участь українських партій у виборах та можливість українських ЗМІ висвітлювати ці події.

"В унісон з московською дипломатією та її активними помічниками в Парижі, Льовочкін не просто проштовхує концепт Мінських домовленостей — 2, які формально не передбачають за Росією жодної прямої відповідальності, але й робить це в аналогічній з ними манері: методом тиску лише на Україну, уникаючи навіть косметичної критики на адресу Москви", - зазначає видання.

Крім того, в заставці до блогу Льовочкін обрав картинку, на якій Крим розфарбовано коричневим кольором, Донецьку та Луганську область — червоним, Харківську — чомусь блакитним, а Одеську, Миколаївську, Херсонську, Дніпропетровську та Запорізьку — жовтим. Решта України — біла без номінації обласних центрів.

ЛЬОВОЧКІН ПРОПАГАНДА ЗМІ ДОНБАС ФРАНЦІЯ

Знак гривні
Знак гривні