Акредитація в Л/ДНР. Українські журналісти не мають морального права vs Без роботи на окупованих не було б інформації

Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій ізраїльський журналіст акредитується при "міністерстві інформації" адміністрації ХАМАС в секторі Газа. Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій грузинський журналіст акредитується при владі Абхазії і Південної Осетії. Але право українських ЗМІ акредитуватися при "ДНР" та "ЛНР" чомусь не викликає сумніву у частини моїх колег, - пише Портников у своєму ФБ, - Так ось, дорогі мої, у вас немає такого права - скільки заяв і петицій ви б не підписували. Ані громадянського, ані професійного, ані людського.

У вас є лише одне право - право на лицемірство і дворушництво, яким ви підміняєте чесну журналістику. Саме завдяки цій підміні, у якій живуть тисячі ваших глядачів, читачів і слухачів, ми і продовжуємо знаходитись в океані брехні. Саме ви створили систему, в якій брехня - це правда, приватне - це громадське, зрада - це професійний обов'язок.

Так не можна. Не можна акредитуватися в міністерствах колабораціоністів і запевняти, що це для блага читачів. Не можна стверджувати, що якщо іноземцям можна, то вам - і поготів. Ви тут не іноземці, ви тут - громадяни. Вам повинно бути соромно хоч іноді. Хоча б вдома, якщо не в ваших редакціях.

Я, чесно кажучи, втомився перебувати в одному професійному цеху із лицемірами. Ваша брехня - пляма на нас усіх. Саме через вас доводиться роками вислуховувати докори в лицемірстві і продажності.

Ви йдете в бізнес, в депутати, в активісти - а ми залишаємося в забрудненій вами професії. Але є межа, яку не можна переходити навіть вам - це кордони нашого суверенітету, межа між життям і смертю, стандарти професійної та національної честі.

Іншу думку аргументовано обстоює Оксана Романюк, виконавчий директор Інституту масової інформаці:

Хакери сайту Миротворець нанесли реальний удар по іміджу України одразу на кількох рівнях. Взяли і вивалили персональні дані коло 5 тис. журналістів, які мали акредитацію т.зв. ДНР/ЛНР, деякі надрозумні депутати уже закликають вішати їх на стовпах, а деякі такі самі розумні диванні патріоти уже почали дзвонити з прокльонами.

Я просто нагадаю тут, що у 2014 році ВІСІМДЕСЯТ журналістів, українських і закордонних, так чи інакше пройшли через підвали сепаратистів. Їм простромлювали шпицями, ламали, руки, ноги, ребра, гвалтували, били, кололи наркотики. Тому що, вони працювали на українські ЗМІ, або на незалежні закордонні. І - уявіть - у багатьох з них були акредитації ТОЇ сторони!

Я бачила журналістів після цих тортур. На що вони були схожі. І я вважаю що СПРАВЖНІ, а не мальовані партіоти мають бути глибоко вдячні за те, що люди ризикували своїм життям, і завдяки їм світ дізнався - про присутність рос. військових на тій стороні, була зафіксована велика кількість фактів, які допомогли розслідувати падіння Боїнгу. Завдяки їх зусиллям, з’явилася в України міжнародна підтримка - бо світ дізнався, ЩО там коїться.

А тепер "патріоти" надзвонюють цим людям з прокльонами. Мені дуже соромно за такий бездумний ... я не можу це назвати патріотизмом, бо це - шкода Україні. Одним махом налаштувати проти себе ключові міжнародні ЗМІ, це ще треба постаратись.

При чому, у базі всі, просто всі працюючі більш-менш журналісти у нас побували в АТО - адже до введення акредитації СБУ у 2015 році, у нас не було системного порядку в’їзду в зону АТО, відповідно заїжджали хто як міг. Акредитація т.зв. ДНР/ЛНР - це був хоча б мінімальний захист від тортур.

Просто взяли і всіх одним махом замочили, і своїх, і чужих, і союзників, і ворогів.

медіа скандал змі абзац

Знак гривні
Знак гривні