У Харкові та Києві сталося кілька сутичок через георгіївські стрічки (ВІДЕО)

У Харкові вранці 9 травня під час покладання квітів до Меморіалу Слави сталися сутички.

Конфлікт спалахнув після того, як молодь з українськими прапорами не пускала до вічного вогню людей із георгіївськими стрічками.

Попереду колони йшли ветерани, представники влади та патріотично налаштована молодь з українськими прапорами.

У кінці колони стали люди з червоними прапорами, знаменами Перемоги і портретами учасників Другої Світової війни. На декому з цих людей були прикріплені георгіївські стрічки, стрічки також були прикріплені до портретів учасників війни. В цій частині колони був депутат Харківської міськради Андрій Лесик, який повсякчас демонструє свою проросійську позицію під час сесій.

Перша бійка сталася між проукраїнськи налаштованою молоддю та Лесиком, на якому активісти побачили георгіївську стрічку. Решта колони з червоними прапорами, підійшовши до Меморіалу, почали скандувати "Фашизм не пройдет", "Спасибо деду за Победу".

Між цими людьми та патріотичною молоддю сталася сутичка.
Проукраїнски налаштовану молодь відтіснили від Меморіалу, після чого учасники покладання почали скандувати "С Днем Победы!".

Після цього сталося ще кілька сутичок.

Після цього до Меморіалу підтягнулися поліцейські підрозділи у шоломах та з гумовими кийками. Речник управілння Нацполіції в Харківській області Олена Баранник у коментарі "112 Україна" сказала, що про можливість провокацій правоохоронці були попереджені, тому "конфлікт біля меморіалу був швидко припинений".

Речниця харківської поліції підтвердила травмування одного поліцейського: "Випадково древком прапора його штовхнули і він впав. Потім ця людина підійшла й вибачилася перед поліцейським за те, що вона зробила", - зазначила Баранник.

За даними поліції, ситуація в місті загалом досить спокійна.

Київ

У Києві під час акції "Безсмертний полк" сталася бійка біля станції метро "Арсенальна", найближчої до Парку Слави.

На акцію прийшли понад 100 осіб, вони принесли фотографії родичів, які брала участь у Другій світовій війні.

Один із учасників акції помітив георгіївську стрічку й червоний прапор в однієї з жінок і вимагав зняти стрічку. Між ними сталася бійка.

Поліцейські вивели хлопця з натовпу, щоб уникнути подальшого конфлікту. Також вони забрали червоний прапор у жінки.

Ще одна жінка принесла портрет генсека СРСР Йосипа Сталіна й кричала: "Слава великому Сталіну!".

Після початку акції "Безсмертний полк" об 11:00 біля м. Арсенальна кілька людей прийшли із червоно-чорними прапорами до Парку Слави й улаштували штовханину. Вони не давали людям із георгіївськими стрічками й комуністичною символікою покласти квіти до Вічного вогню.

Біля стели Слави молоді люди спробували спалити георгіївські стрічки.

Біля Меморіалу люди помітили Юрія Бойка, голову «Опоблоку». Він в оточенні охорони поклав квіти до Вічного вогню.

УП

протести історія

Знак гривні
Знак гривні