Досьє на Гройсмана

Володимир Гройсман, 1978 року народження, став 16-м за ліком (за іншими підходами – 14-м або 15-м) і наймолодшим в історії прем’єр-міністром України.

Досьє від Новинарні

Попередні результати

За період перебування Гройсмана на посаді мера Вінниці велика частина маршрутних таксі була замінена на швейцарські трамваї, що були у вжитку, подаровані Вінниці Цюріхом. Щоб залучити пасажирів до користування послугами трамваїв, у них запровадили безкоштовний Wi-Fi.

У 2013 році за підтримки Кабінету Міністрів мер Гройсман отримав кредит під державні гарантії на закупку 40 тролейбусів і 30 автобусів для міста, а також фінансування будівництва нового трамвайного «кільця». Було створено муніципальний автобусний парк.

Під час першого мерського терміну отримав банківське кредитування для ремонту асфальтного покриття всіх магістральних і багатьох другорядних вулиць Вінниці. Реалізовував проект енергозбереження й максимального освітлення міста.

У 2008 році Вінницька мерія за позабюджетні гроші і за підтримки міжнародних партнерів створила перший «Прозорий офіс» з надання адміністративних послуг населенню для мінімізації контактів громадян з чиновниками, прискорення оформлення дозвільних документів та зниження можливостей для корупції.

Уряд Швейцарії виділив Вінниці 170 мільйонів гривень як допомогу на модернізацію системи теплопостачання двох мікрорайонів.

За часів мера Гройсмана у Вінниці побудовано набережну «Рошен» та однойменний «танцюючий» фонтан, що стали туристичною візиткою міста.

У 2007-2013 роках Вінниця залучила понад 736 млн. грн. зовнішніх інвестицій

За рейтингом журналу «Фокус», опублікованому в липні 2013 року, Вінницю визнано найкращим містом України для життя.

* * *

У квітні 2014 року, в період перебування Володимира Гройсмана на посаді віце-прем’єра ініціював розгляд Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, за якою повноваження місцевого самоврядування мали бути суттєво розширені, а громади (села, селища та міста) – наділені фінансовим ресурсом у вигляді місцевих та частини загальнонаціональних податків для реалізації цих повноважень.

Ця концепція була реалізована в період спікерства Гройсмана у ВР.

Як віце-прем’єр Володимир Гройсман очолював та координував антикризові напрямки діяльності Кабміну: урядовий антикризовий енергетичний штаб; державну комісію з розслідування причин авіакатастрофи літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній»; міжвідомчий координаційний штаб по роботі із внутрішньо переміщеними особами; напрямок відновлення Донбасу та роботу з міжнародними донорами.

У червні 2014 році Гройсман ініціював створення Державного агентства е-урядування (утворене 4 червня 2014 року шляхом перейменування Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України для максимально якісного та ефективного забезпечення в Україні розвитку системи електронного управління).

* * *

Верховна Рада України на чолі зі спікером Гройсманом ухвалила повний пакет законів, необхідних для виконання Плану дій із візової лібералізації з ЄС, державні бюджети на 2015 та 2016 роки, закони про публічні закупівлі й Національну поліцію, податкову реформу, визнала Росію державою-агресором, визначила межі «окремих районів» Донецької та Луганської областей, на яких може діяти особливий режим самоврядування.

У серпні 2015 року Рада 265 голосами попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади (із т.зв. «особливим статусом Донбасу»), але не змогла зібрати 300 голосів для прийняття конституційних змін на наступній сесії.

На пленарних засіданнях Верховної Ради України присутній – 167 разів, відсутній – 2 рази (за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи).

Отримував нагороди

Орден «За заслуги» III ступеня (26 червня 2008, від президента Ющенка) – за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України.

Орден «За заслуги» II ступеня (27 червня 2012, від президента Януковича) – за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

Кавалерський хрест Ордену заслуг Республіки Польща (листопад 2011).

Має сім’ю

Дружина – Олена Іванівна.

Діти – Юлія, Крістіна, Давид.

Стабільно заробляє

За 2015 рік, згідно з декларацією про доходи, Володимир Гройсман заробив 1 487 310 грн., з них зарплата на посаді голови ВР склала 77 270 грн., дохід від здачі нерухомості в оренду – 1 410 000 грн.

Згідно з документом, доходи членів сім’ї спікера ВР становили 2 940 667 грн.

Сума коштів на рахунках Гройсмана становить 2 561 227 грн., сім’ї – 451 655 грн.

Голова Верховної Ради володіє чотирма земельними ділянками (площею 5923, 1500, 1499, 237 кв. м), двома житловими будинками, площа яких становить 534 кв. м і 461,1 кв. м відповідно, а також має п’ять об’єктів іншого нерухомого майна загальною площею 2 156 кв. м.
У власності родини спікера також є квартира, площа якої становить 59,6 кв м.

Гройсман має власний легковий автомобіль Land Rover Range Rover 2013 року випуску, а в членів його сім’ї є Volkswagen Touareg 2011 року.

* * *

За 2014 рік, згідно з декларацією, сукупний дохід Володимира Гройсмана становив 1 571 471 грн., з них зарплата та інші виплати тоді склали 156 731 грн., дохід від здачі майна в оренду – 1 408 000 грн.

Доходи членів сім’ї Гройсмана в 2014 році становили 1 447 835 грн.

Земельні ділянки, житлові будинки, квартира й два авто бути ті самі, що й зараз.

На банківських рахунках у Гройсмана було 1,54 млн. грн.

гройсман уряд

Знак гривні
Знак гривні