Прокуратура у 2016 досі посилається на більшовицький трибунал (ДОКУМЕНТИ)

Посилаючись на “вирок” більшовицького “революційного трибуналу”, у прокуратурі вважають героїв українських Визвольних змагань організаторами “бандитських збройних угруповань”.

У лютому 1923-го року більшовицький режим виніс керівнику Холодноярської республіки Ларіону Завгородньому та ще 11-ти українським повстанським отаманам смертний вирок. За тиждень вони підняли повстання у Лук’янівській в’язниці і всі загинули.

У квітні 2016-го року прокуратура незалежної України відмовляється їх реабілітувати.

Десь з місяць тому у соцмережах промайнула інформація про те, що холодноярських отаманів дотепер офіційно не реабілітовано.

Журналісти Майдану направили запит:

Відповідь: реабілітації не підлягають.

Слід визнати, згаданий у листі прокуратури Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на [так у тексті] Україні” від 17.04.91 є вкрай недосконалим і потребує чи то радикальних змін, чи то заміни іншим законом, адекватнішим щодо правди та реалій. Проте як можна вважати легітимним і значущим присуд більшовицького “революційного трибуналу”?!

Більш того, жоден закон не завадив у 1998-му році реабілітувати воїнів Української повстанської армії отамана Юрка Тютюнника, яких у листопаді 1922 року було розстріляно більшовиками у Базарі.

Ну і, якщо хто не помітив, у нас і тепер війна з Московщиною, що робить офіційне ставлення до холодноярців, які загинули в обороні України від таких самих зайд, особливо дивним.

Тому на ім’я прокурора Київської області надіслано відповідне звернення:

прокуратура історія

Знак гривні
Знак гривні