Як Путін відмив 2 мільярди доларів (РОЗСЛІДУВАННЯ)

Слід афери з відмивання 2 мільярдів доларів веде до Володимира Путіна - пише Гардіан.

Комерційний банк «Росія» використано в потенційній схемі з відмиванням коштів, до якої могла бути залучена низка близьких знайомих президента Росії Володимира Путіна, йдеться в матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Матеріали розслідування

У розпорядженні ICIJ опинилися документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яку, як стверджують автори розслідування, могли використовувати деякі її клієнти для відмивання грошей, ухилення від сплати податків і обходу різних санкцій. У документах фірми згадуються 72 колишніх і теперішніх глав різних держав, а також багато відомі компанії і люди.

Матеріали розслідування ICIJ публікують партнери консорціуму з низки провідних світових ЗМІ.

У документах згадуються чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією - Sonnette Overseas, International Media Overseas, Sunbarn і Sandalwood Continental.

Всі ці компанії зареєстровані в офшорах і, як стверджується, пов'язані з банком «Росія» і близькими знайомими російського президента.

Ці компанії були задіяні в угодах, які експерти, ознайомившись з документами, вважають підозрілими.

Згідно з аналізом, більше ніж $2 млрд «таємно перемішуються через банки і тіньові компанії, пов'язані з друзями Путіна».

Провідний британський експерт у справах, пов'язаних з відмиванням коштів, королівський адвокат Ендрю Мітчелл, в інтерв'ю ВВС заявив, що бачить ознаки несправжності в угодах, згаданих у цих документах. Він не бачить в них звичайної комерційної логіки.

Том Кітіндж з Центру досліджень фінансових злочинів і безпеки також заявив, що ці транзакції мають ознаки відмивання коштів. На його думку, ці угоди необхідно розслідувати.

Згідно з документами, International Media Overseas і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту Сергію Ролдугіну. Він відомий як друг дитинства Володимира Путіна і хрещений батько однієї з його доньок. У книзі про Путіна «Від першої особи» описано його знайомство з майбутнім президентом і їхня близька дружба.

Згідно з оприлюдненими ICIJ документами, прибуток підприємств пана Ролдугіна від угод, які експерти визнали підозрілими, склав кілька мільйонів доларів. Однак в документах однієї з компаній, якою володіє музикант, вказано, що її засновано для того, щоб захистити «особистість і конфіденційність» кінцевого власника і вигодонабувача підприємства.

На початку 2011 року зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Sandalwood Continental надала 200 млн доларів кредиту компанії Horwich Trading, яка зареєстрована на Кіпрі.

Наступного дня Sandalwood лише за 1 долар передала права на отримання платежів за кредитом ще одній компанії, зареєстрованій на Британських Віргінський островах - Ove Financial Corp.

Того ж дня Ove за 1 долар передала ці права панамській компанії International Media Overseas, яка офіційно належить Сергію Ролдугіну.

Лише відсоткові платежі за цим кредитом складають 8 млн доларів на рік.

За даними розслідування, Sandalwood Continental була заснована банком «Росія», який США називали «власним банком для високопоставлених російських чиновників». Власник компанії невідомий.

Це лише одна з угод, пов'язаних з російськими компаніями, які викликали підозри у експертів.

Ще за тиждень до випуску програми прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков попередив про те, що в ЗМІ нібито готується інформаційна атака на Путіна і його оточення.

«Звичайно, як ви можете здогадатися, йдеться про Путіна особисто, йдеться про спроби дістатися до його родини інформаційно, йдеться про друзів дитинства Путіна, про бізнесменів, серед яких Ковальчук, Ротенберг та інші, йдеться про якісь офшорні компанії, про велику кількість бізнесменів, яких він і в очі не бачив», — заявив Пєсков.

Деякі російські депутати, коментуючи матеріали ICIJ ще до їх публікації, заявили, що вбачають в них спроби дестабілізувати Росію, послабити її позиції в світі.

скандал путін корупція

Знак гривні
Знак гривні