22 березня о 12:00 на Подолі поховають Гонгадзе

У вівторок, 22 березня, відбудеться поховання журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у вересні 2000 року.

Цю інформацію ВВС Україна підтвердила адвокат Мирослави Гонгадзе, Валентина Теличенко.

Георгія Гонгадзе поховають у Києві, на Подолі, на території церкви Миколи Чудотворця Набережного.

Відспівування і прощання почнеться близько 12:00.

Під час похоронної церемонії не передбачено жодних виступів політиків чи інших публічних осіб.

"У приміщенні церкви фото та відео зйомка заборонена. Родина просить журналістів не звертатись по коментарі, а фото та відеографів - дотримуватись дистанції", - попередила Валентина Теличенко.

Усі 16 років тіло Георгія зберігалося у центральному моргу Києва.

Через 15 років рідні Георгія вважають, що за його вбивство покарані лише виконавці злочину, але не його замовники.

На початку 2000-х "справа Гонгадзе" викликала політичну кризу в Україні. Оприлюднення аудіозаписів із кабінету президента Леоніда Кучми, на яких він нібито дає вказівки викрасти журналіста, стало причиною широкомасштабних акцій протесту опозиції із вимогами про відставку президента.

Лише через 11 років після зникнення Гонгадзе Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Леоніда Кучми. Екс-президент усі звинувачення відкидав і припускав, що за "касетним скандалом" стоять спецслужби однієї з іноземних держав, проте ніколи не називав, якої саме.
Екс-президент чотири роки тому заявляв, що ця "операція" була спрямована на послаблення України та на усунення президента, який у ті роки мав досить сильні позиції.

Леонід Кучма переконував, що подібних спроб на ослаблення України варто чекати і в майбутньому.

"Перший удар був завданий одинадцять років тому. Я маю на увазі справу Гонгадзе. Зараз, напевне, для всіх очевидно, що така масштабна операція із використанням складних технологій (і цифрових, і підривних) могла бути здійснена тільки силами спецслужб. Але треба з'ясувати, яких саме і хто за нею стояв. Тому що однаково зацікавленими у ній могли бути і зовнішні, і внутрішні сили. Перші - в ослабленні сильного субрегіонального гравця, другі - в усуненні президента, який мав на той час сильні позиції, і в дестабілізації країни вперше за багато років", - твердив екс-президент в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" напередодні 11-х роковин з дня зникнення Георгія Гонгадзе.

У 2008 році суд визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС України. Микола Протасов отримав 13 років позбавлення волі, Олександр Попович і Валерій Костенко - по 12 років позбавлення волі.

Колишнього начальника головного управління кримінального розшуку МВС Олексія Пукача затримали за підозрою в організації вбивства у 2009 році, після шести років розшуку.

Він зізнався у скоєнні вбивства, і в 2013 році був засуджений до довічного ув'язнення. За два роки до цього з нього зняли звинувачення у скоєнні вбивства на замовлення і перекваліфікували їх на "вбивство через особисті мотиви".

За матеріалами ВВС

гонгадзе Церква

Знак гривні
Знак гривні