НАБУ висловило підозру Пасішнику, той вважає себе цапом-відбувайлом (ОНОВЛЕНО)

У середу, 9 березня, детективи НАБУ за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури склали письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Пасішника.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро, - пише УП.

Пасішник заперечує свій тиск в оприлюдненому листуванні з Абромавичусом (ФОТО)

Його підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

Повідомлення про підозру мало бути вручене особисто Пасішнику 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00.

"Утім, в ніч з 8 на 9 березня Пасішник повідомив детективам, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше 1 квітня через термінове відбуття на лікування за кордон", - сказано в повідомленні.

Відтак, письмове повідомлення про підозру було надіслане поштою за місцем проживання Пасішника.

"Наразі проводиться перевірка достовірності інформації щодо поважності причини його неявки", - заявили в НАБУ.

3 лютого детективи НАБУ розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку першого заступника лідера фракції БПП Ігоря Кононенка та деяких інших народних депутатів.

Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу Пасішником на Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра.

За даним фактом 24 лютого детективами НАБУ зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 КК України (втручання у діяльність державного діяча). Досудове розслідування щодо інформації, наданої А. Абрамавичусом триває.

ОНОВЛЕНО: Позиція Пасішника

Щойно, перебуваючи за межами Украіни у плановій відпусці (про що було попереджено телеграмою детектива НАБУ), зі ЗМІ дізнався, що мені начебто щось планували вручити та інкримінують абсурдні речі.
По-перше, я сам виявив бажання прибути до НАБУ після красномовноі заяви Айвараса і надав всі необхідні свідчення! - стверджує він у себе в Фейсбуку

Також для спростування заяв міністра я надав свій телефон і всі скрін-шоти, які відображають саме дружній характер нашого листування!

Абсурдність звинувачень НАБУ полягає ще в тому, що Айварас не приймає рішень про призначення - їх приймає Кабінет Міністрів, тому ніяких незаконних рішень бути не може в принципі, бо Айварас у цьому випадку не є суб'єктом призначення на посаду!

Люди, вдумайтеся!!! - хто я і хто міністр?! Як я можу йому давати вказівки?! Якби не наші дружні стосунки, він би мене послав подалі першого ж дня!!!

Всі ці "підозри" не мають жодного підґрунтя і я впевнений, що суд прийме з цього приводу неупереджене об'єктивне рішення.

Не сподівався, що НАБУ, замість ефективного розслідування і спростування емоційних заяв міністра, піде шляхом пошуку цапа-відбувайла.

Напевно в НАБУ вирішили що це я дав команду зняти з Айвараса та його родини охорону за тиждень до прес-конференції (це стало основною причиною нервового зриву Айвараса) і це я в АП давав йому якісь команди.
Слабкішого обвинуватити легше всього, але Бюро створювалося не для цього.

пасішник Абромавичус скандал

Знак гривні
Знак гривні