Путіна - в Гаагу, Савченко - на волю. Акції по всій Україні (ФОТО)

Під посольство Росії в Києві прийшли активісти, які вимагають звільнити українку Надію Савченко. Російський суд оголосить їй вирок 21-22 березня - сьогодні останній день слухань.

Гасла акції: «Путін – фашист, свободу Наді Савченко», «Путіна в Гаагу, Надії – волю», - пише Громадське з місця подій.

Зараз на акції кілька сотень людей.

В Одесі та Дніпропетровську також проходять акції на підтримку Савченко.

Українську льотчицю Надію Савченко у середу вранці доставили в Донецький суд Ростовської області. Українку завезли в суд у супроводі п'яти поліцейських машин.

Засідання суду розпочалося о 10:00 за Києвом. На початку своєї промови Савченко пояснила, що говорити буде рідною мовою, а перекладач зачитуватиме промову російською.

Савченко в останньому слові заявила суду, що вона не визнає себе винною в причетності до вбивства журналістів і незаконному переході кордону Росії і України.

«Тепер, коли у мене тиждень сухого голодування, ви дали мені слово і вважаєте це нормальним. Якщо ви хотіли показати, які російські фашисти і як вбивають людей, у вас відмінно це вийшло. Це не мої адвокати просили мене голодувати. Моя команда адвокатів найкраща в Росії. Вони справжні люди і борються в Росії з тим, що тут відбувається. Ви кидаєте в тюрми людей, які мене підтримують. Ви думаєте, що на їх місце не прийдуть інші. А якщо цих кинете в тюрми, прийдуть ще більше. Всіх сюди не посадити, Майдан у Росії буде, Путін не зможе утримувати владу на крові, це не природно», - цитує слова Савченко кореспондент «Радіо Свобода».

При цьому вона заявила, що в суду є максимум тиждень на винесення рішення.

«Суд забрав у мене тиждень життя і у вас є тільки тиждень на винесення рішення, і може я до цього рішення доживу. Ви можете зачитати вирок зараз або завтра, або максимум через тиждень», - заявила Савченко.

Суд завершив засідання. Оголошення вироку розпочнеться об 10:00 за київським часом 21 березня і закінчиться наступного дня.

Нагадаємо, Надія Савченко 3 березня оголосила сухе голодування. Таким чином вона висловила протест проти затягування судового процесу – саме так вона розцінила рішення судді перенести на 9 березня її виступ з останнім словом.

Російські слідчі звинувачують українську льотчицю в причетності до загибелі в 2014 році двох російських журналістів в Луганській області України.

Сама Савченко заперечує провину і заявляє, що її силою вивезли на територію Росії.

Разом з тим, прокурори запросили 23 роки колонії для Савченко, плюс – штраф у 100 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

Напередодні в МЗС Росії заявили, що Мінські угоди не поширюються на справу Савченко. Заява від російського дипломатичного відомства пролунала у відповідь на слова держсекретаря США Джона Керрі, який назвав утримання Савченко у Росії небажанням дотримуватися Мінських угод.

савченко репресії росія

Знак гривні
Знак гривні