Порошенко та Захід підтримують Абромавичуса

Президент України Петро Порошенко заявив, що міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус має залишитися на своїй посаді і "продовжити реформи".

Раніше пан Абромавичус заявив про намір піти у відставку, у зв'язку з, як він вважає, блокуванням процесу реформ в Україні.

"Зустрівся і поговорив з Айварасом Абромавічусом, якого саме я запросив до команди, надав українське громадянство і звернувся до фракції "Солідарність" з пропозицією висунути його на посаду міністра економіки", - йдеться у повідомленні на сторінці пана Порошенка у Facebook.

"Вважаю, що Айварас має залишатися міністром і продовжувати реформи. Він пішов думати", - додав президент.

Президент Порошенко також додав, що заяви пана Абромавічуса має розслідувати Національне антикорупційне бюро.

Слідом за міністром про намір піти у відставку у середу також заявили двоє його заступників - Максим Нефьодов і Юлія Клименко.

Звинувачення на адресу БПП

Айварас Абромавичус висловив звинувачення на адресу політиків, які хочуть, за його словами, "у стилі старої влади встановити контроль за державними грішми". За його словами, одним з таких політиків є перший заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко.

"Я не хочу їздити в Давос, зустрічатися з іноземними інвесторами і партнерами та розповідати їм про наші успіхи, у той час як за моєю спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей. Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко", - розповів пан Абромавичус.

У своїй заяві міністр звинуватив Ігоря Кононенка у тому, що він із "підконтрольними депутатами від БПП" начебто розробив постанову про відставку керівника МЕР і подав її через фракцію "Відродження".

Сам Ігор Кононенко, заступник голови фракції БПП-Солідарність, у заяві, вміщеній на веб-сайті фракції, назвав висунуті йому звинувачення спробою міністра уникнути відповідальності за бездіяльність міністерства у справі запровадження санкцій проти Росії.

Реакція Заходу

Нагадаємо, посли ключових країн Євросоюзу, США та Канади виступили з різкою заявою, в якій висловили глибоке розчарування ймовірною відставкою міністра економіки Айвараса Абромавичуса.

"Ми глибоко розчаровані відставкою міністра економічного розвитку і торгівлі пана Айвараса Абромавичуса, який досяг справжніх результатів у проведенні реформ в Україні", - заявили посли.

"Впродовж минулого року пан Абромавичус і його професійна команда добились важливих зрушень у впровадженні жорстких, але необхідних економічних реформ, покликаних стабілізувати українську економіку, викоріненні хронічної корупції, приведенні України у відповідність до вимог програми МВФ і сприянні формування більш відкритої та прозорої влади", - йдеться в заяві.

Посли закликали українських керманичів відкинути "свої дріб’язкові розбіжності" і назавжди залишити у минулому "корисливі інтереси, що гальмували розвиток країни протягом десятиліть".

Заяву підписали:
Посол Канади в Україні пан Роман Ващук
Посол Європейського Союзу в Україні пан Ян Томбінські
Посол Республіки Франції в Україні пані Ізабель Дюмон
Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Кристоф Вайль
Посол Італії в Україні пан Фабріціо Романо
Посол Литви в Україні пан Марюс Януконіс
Посол Королівства Норвегія в Україні пан Йон Елведал Фредріксен
Посол Королівства Швеція в Україні пан Андреас фон Бекерат
Посол Великої Британії в Україні пані Джудіт Гоф
Посол Сполучених Штатів Америки в Україні пан Джеффрі Р. Пайєтт
Посол Швейцарії в Україні пан Гійом Шойрер.

Брифінг Держдепа

США хотіли би, щоб ініційовані Айварасом Абромавичусом реформи мали продовження для кращого майбутнього України.

Про це заявив у середу під час щоденного брифінгу в американській столиці речник Державного департаменту США Джон Кірбі.

"Він (Абромавичус – ред.) є одним із лідерів, який поставив інтереси України над власними. Він реалізував важливі реформи, і ми хотіли би бачити продовження цих реформ", - зазначив представник зовнішньополітичного відомства США.

При цьому Кірбі підкреслив, що в Вашингтоні вважають важливим, щоб українські лідери забули про свої розбіжності й спрямували всі зусилля на те, щоб країна мала довготривалий прогрес, просуваючи життєво важливі реформи. Він також зауважив, що в цьому Україна може розраховувати на дружню підтримку Сполучених Штатів.

технології бізнес

Знак гривні
Знак гривні