На чиїй стороні Берлін? Гопко критикує заяву МЗС Німеччини про недостатні поступки сепаратистам

Сьогодні вдень Міністр закордонних справ Німеччини вказав на проблеми із темпами реформ в Україні, зокрема з реформою системи правосуддя та боротьбою з корупцією, - передає Німецька хвиля. В свою чергу агентство Укрінформ процитувало міністра додатково: «Зараз ми знаходимося у фазі, коли має бути прийнятий закон про місцеві вибори, для чого необхідно подолати бар’єри не лише з точки зору відносин Україна-сепаратисти-Росія, але й в українському парламенті».

У відповідь Ганна Гопко, яка відповідає за зовнішні відносини в Раді та є одним з очільників проекту реформ в Україні, заявила:

Доведеться сказати, як не прикро, що заява міністра ускладнює прийняття згаданого закону у Верховній Раді України.

Депутати не розглядають відносини України з сепаратистами. Вони бачать невиконання Мінських домовленостей Російською Федерацією, яка контролює сепаратистів. Бо насправді ми зараз знаходимося у фазі, коли по наших бійцях стріляють, а вони сидять у бліндажах.

Хочу почути в цьому зв’язку відповідь на пряме питання: Ви вважаєте, що не Російська сторона їх контролює, а вони приймають рішення самостійно?

Ви вважаєте, що в окупованих районах Донбасу нема російських військ, інструкторів і спецслужб, які диригують ситуацією?

Ви вважаєте, що викриття німецької (!) газети Більд про постійне надсилання Росією готівки, снарядів, пального бойовиків на окуповану нею територією – це вигадка? Якщо так, то, даруйте, в Україні Вас не почують. Понад те, реформи в Україні підуть значно швидше, коли в європейських столицях не залишиться сумнівів у тому, хто саме реформам перешкоджає.

Адже не міфічні сепаратисти виключили Україну із Зони вільної торгівлі СНД, що викликало подорожчання нашого експорту на 8-12%! Не сепаратисти закрили Україні торгівлю з Казахстаном і Китаєм, що додає навантаження на бюджет і на виробників. Не сепаратисти відмовляються реструктуризувати 3-мільярдну «позику Януковича», на відміну від усіх інших світових кредиторів?

Не сепаратисти блокують розширення місії ОБСЄ на Донбасі, медичну допомогу ООН, гуманітарні місії Червоного Хреста. Не сепаратисти не видають українському правосуддю втікачів-корупціонерів, їхні статки і доказову базу. Не сепаратисти вимушують нас, економлячи на медицині й освіті, виділяти на збройні сили вдвічі більшу частку ВВП, ніж це робить, приміром Німеччина!

Чи все ми в Україні робимо для успіху реформ і для їх незворотності?

Питання риторичне. Ніхто настільки чесно і вимогливо, як Верховна Рада України, не ставить питання про їх пришвидшення і не робить у законодавчому полі так багато і системно. Не всього досягнули, і добре це усвідомлюємо.

Але при цьому розраховуємо на підтримку і розуміння друзів. Бар’єри, у вигляді «Градів» і «Буратін», майструють з іншого боку. Хіба ж це не очевидно?

донеччина німеччина росія гопко луганщина сепаратизм

Знак гривні
Знак гривні