Порошенко запевняє, що всі оці магазини Рошен множаться, як гриби, без його участі

Президент Петро Порошенко заявляє, що передав свою частку "Рошен" у незалежний "сліпий" траст під управлінням іноземного банку. При цьому він не зміг назвати "іноземний банк".

Про це він сказав у четвер під час великої прес-конференції в Києві, відповідаючи на запитання журналістки "Громадського ТБ" Христини Бондаренко, - пише УП

Журналістка нагадала Порошенку його цитату після оголошення курсу на деолігархізацію про те, що "в Україні більше не буде олігархів".

"Питання, чи стосується це вас особисто?", - сказала Бондаренко, нагадавши, що президент досі не продав свій бізнес, а передав в управління і може "в будь-який момент розірвати контракт і повернути його собі".

"Я цього року підписав договір про передачу моєї частки в "Рошені" у незалежний траст, який заснований на моделі "blind trust". Згідно з провідними міжнародними стандартами та в повній відповідності до законодавства України", - сказав президент.

"На весь час моєї каденції як президента, ні я, ні хтось інший не може цей траст розірвати. Згідно з цим договором, жодна моя вказівка, не має юридичної сили", - наголосив Порошенко.

"В якості управителя цього трасту призначений респектабельний іноземний банк першої категорії, який буде володіти, контролювати і управляти активами", - зазначив глава держави.

"Наголошую, що відповідно до цього стандарту відсутня будь-яка можливість контролю за активами, навіть отримати інформацію про активи", - заявив Порошенко.

При цьому Порошенко і журналістка, яка раніше працювала на "5 каналі", обмінялись "люб'язностями".

Глава держави запитав, як їй працюється на "Громадському". Бондаренко на це відповіла: "Ну, краще… Ви ж так і не продали "5 канал".

Порошенко знову нагадав, що не збирається продавати своє ЗМІ, а Бондаренко сказала "Шкода, адже Ви обіцяли бути президентом нової формації".

Після цього Порошенко подякував журналістці і почав відповідати на запитання, але побіжно зронив: "На "5-му" тебе дивилися більше".

Між тим, щодо "Рошену" в Адміністрації президента поки не змогли назвати "Українській правді" банк, який управлятиме "сліпим трастом".

Зазначимо, що сліпий траст – це система відносин, у якій довірчим власникам заборонено надавати бенефіціарам будь-яку інформацію про управління капіталами трасту.

корупція. порошенко

Знак гривні
Знак гривні