Соціологія: ідеї руського миру в неокупованому Донбасі скоріше маргінальні (ІНФОГРАФІКА)

82% жителів неокупованого Донбасу впевнені, що жодних утисків російськомовного населення в Україні немає.

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг" станом на листопад, проведене за підтримки уряду Канади.

З них 54% висловили таку позицію категорично.

Наявність таких утисків бачать 11% опитаних (але переконані у цьому лише 2%).

71% опитаних жителів Донбасу заявив, що не підтримує рішення Росії відправити в Україну війська "для захисту російськомовного населення" (з них 49% – категорично), 9% підтримали таке рішення (з них остаточно – 2%)

Також більшість опитаних жителів Донбасу заявили, що Україна має залишатися унітарною країною (50%), а федералізації хочуть лише 14%. Ще 13% вважають, що Україна має бути унітарною, але без Криму.

Відповідаючи на прохання оцінити дії Росії в Криму, 41% жителів Донбасу заявив, що вважає їх незаконним вторгненням і окупацією незалежної України, 11% – що законний захист російськомовних громадян України. Решта людей дали або іншу відповідь, або не визначилися.

75% жителів неокупованої частини Донбасу вважають, що Донецька і Луганська області повинні у тій чи іншій формі бути частиною України.

З них 32% вважають, що області мають бути частиною України на тих же правах, що і раніше (серед жителів решти України так вважають 53%), 35% – що вони мають отримати додаткові повноваження у рамках реформи з децентралізації (20%), 8% – що мають стати автономними областями (6%).

3% жителів Донбасу вважають, що ті райони, які контролюються бойовиками, мають у них і залишатися (серед жителів решти України так вважають 7%), а 7% – що Донбас має стати частиною Росії (2%), ще 1% хоче бачити Донбас незалежною країною (1%).

Опитування проводилося 19 – 30 листопада, було опитано 1800 людей старших 18 років у всіх регіонах крім Криму і окупованої частини Донбасу. У підконтрольних районах Донбасу було опитано 1284 людей. Можлива похибка не перевищує 2,3%.

За матеріалами: Українська правда

донеччина соціологія луганщина сепаратизм інфографіка

Знак гривні
Знак гривні