Обіцянка ЛНР відпустити військовополонених виявилась піаром і блефом

Ватажок бойовиків "ЛНР" Ігор Плотницький заявив, що звільнення українських полонених, про яке він раніше повідомляв, не відбудеться.
За заявою Плотницького, яку 6 січня розповсюдив онлайн-ресурс бойовиків "Луганский информцентр", офіційний Київ начебто не виявив зацікавленості у передачі полонених, - передає УП

"Усі спроби зв'язатися з повноважними представниками України для того, щоб передати їм військовополонених, ні до чого не привели. Невже Україні не потрібні її сини? Ще раз наголошую: ми готові були передати військовополонених без усяких зустрічних умов", - заявив ватажок бойовиків.

У свою чергу уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко у своєму Facebook зазначила: "Подібні заяви на Святвечір , якщо іх і не збиралися виконувати, а сказали, аби вчергове познущатися над живими людьми - це навіть не фарс і не лицемірство. Це - великий гріх. І тортури над родинами заручників. Це і є моральне обличчя бойовиків".

Коментар Ірини Геращенко:

Взагалі-то , подібні заяви на Святвечір , якщо іх і не збиралися виконувати, а сказали, аби вчергове познущатися над живими людьми - це навіть не фарс і не лицемірство. ( це я про пафос бойовиків, які оголосили про "звільнення"). Це- великий гріх. І тортури над родинами заручників. Це і є моральне обличчя бойовиків... Яку ж жорстокість треба мати, аби так знущатися над родинами заручників... І якби ви тільки знали, скільки іх- нещасних мам і дружин в надіі мені сьогодні подзвонили і написали, в надіі, що інша сторона має бодай рештки совісті. Але ні, навіть на Святвечір не бояться порушувати всі можливі моральні норми......

За її словами, на останній зустрічі в Мінську представники бойовиків Луганської області у відповідь на списки 139 заручників і 762 зниклих безвісти заявили, що "в них утримується тільки 4 українських військових і 5 цивільних".

"Сьогодні ми чекаємо повну і достовірну інформацію, кого готові звільнити бойовики. Якщо правда готові звільнювати! Якщо йдеться про дійсне бажання розблокувати процес звільнення, а не заяву-фарс…", - написала Геращенко.

"Бо за наявною на сьогодні інформацією бойовики хочуть "звільнити" одну людину, інформацію про яку поки що не знайшли і не підтверджують ані СБУ, ані Міноборони.... І всі ці "заяви", на жаль, поки що більше схожі на фарс, тим більш цинічний в день одного з найголовніших православних свят, в переддень Різдва", - заявила вона.

За словами Геращенко, Україна передала всі пропозиції щодо пошуку компромісу заради звільнення українців із полону.

армія луганщина

Знак гривні
Знак гривні