Відразу після свят почнуть оформлювати ID-картки замість паперових паспортів. Але не всім

11 січня 2016 року Міграційна служба розпочинає запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки, яку європейці називають ID-карткою.

Про це розповів голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк на прес-конференції 5 січня, повідомляє УП з посиланням на прес-службу уряду.

Він визнав, що у перші місяці можливі помилки, тому громадяни можуть звертатися до представництва ДМС у Facebook, центрального апарату та територіальних органів відомства у Skype, а також на електронну адресу скриньку rd@dmsu.gov.ua.

Голова Міграційної служби зазначив, що на першому етапі новий документ оформлюватиметься безкоштовно громадянам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт громадянина України вперше.

Замінювати старі ще не почнуть

Для заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки, зазначив Соколюк, необхідно, аби Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект №3224 "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Голова ДМС сподівається, що цей закон парламент прийме вже наприкінці січня чи на початку лютого.

"Міграційна служба має понад 600 підрозділів по всій Україні. Ми розподілили закуплене обладнання рівномірно по всій території, аби громадяни не мали незручностей під час оформлення. На сьогодні близько 800 робочих станцій у 330 підрозділах міграційної служби по всій країні оснащені цим обладнанням", - зазначив Соколюк.

У підрозділах, де такого обладнання немає, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка (книжечка).

Громадяни, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше (наприклад, у зв’язку з втратою або псуванням), також до прийняття законопроекту №3224 будуть отримувати паспорт старого зразка.

В уряді зазначають, що картка для підтвердження особи та громадянства на території України більш захищена від підробки за книжечку.

"Завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг", - запевняють у Кабміні.

На чіп буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан.

Внесення електронного цифрового підпису та інших даних є технічно можливим, проте потребує законодавчого врегулювання.

Разом із запровадженням ID-карток, Міграційна служба наповнюватиме Єдиний державний демографічний реєстр, на основі якого ідентифікуватимуть осіб.

За досвідом європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4-5 років, протягом 2016 року Міграційна служба розраховує видати понад 2 млн. документів нового зразка.

Після ухвалення Верховною Радою законопроекту №3224 Міграційна служба зможе оформлювати паспорт громадянина України всім громадянам.

Обов’язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено.

Для оформлення першого паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку необхідно звернутися до підрозділу ДМС за місцем проживання та надати свідоцтво про народження.

У випадку оформлення ID-картки фотографії надавати не потрібно

паспорт реформи

Знак гривні
Знак гривні