Керівництво МВС їздить на елітних авто, отриманих у спадок від попередників (розслідування)

Дорогі автомобілі за державні кошти дуже полюбляла купувати минула влада. Нові керманичі країни, щойно потрапивши у високі кабінети, з метою економії оголосили тотальний розпродаж люксових авто. От тільки цей розпродаж чомусь не торкнувся Міністерства внутрішніх справ, де керівники і далі користуються автомобілями злочинної влади.

Передрук з: Радіо Свобода. Автор - Михайло Ткач

Посадовці центрального апарату Міністерства внутрішніх справ приїжджають на роботу на автомобілях класу люкс. Під час розслідування «Схеми» виявили більше десяти автомобілів, які щодня заїжджають на службову парковку МВС.

Середня вартість автівок – 30 тисяч доларів. Так, на парковці міністерства регулярно можна бачити чотири автівки Volkswagen Touareg.

Три автомобілі Toyota Land Cruiser.

І навіть Lexus, вартість якого стартує від 70 тисяч американських доларів. Оцінку автопарку для «Схем» робить незалежний експерт, який близько 15 років очолює дилерські компанії з продажу автомобілів.

Головною і чи не найдорожчою прикрасою внутрішньої парковки Міністерства внутрішніх справ є Cadillac Escalade. За інформацією з джерел у самому міністерстві, які розмовляли на умові анонімності через ризик втратити роботу, на Cadillac на роботу їздить заступник міністра Авакова Олексій Тахтай. Більше того, одразу два джерела з МВС підтвердили, що Тахтай їздить саме на скандальному Cadillac екс-міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, який на посаді був з березня 2010-го до листопада 2011 року.

Представники МВС неофіційно не підтвердили, хто саме їздить на люксових авто. У відповідь на запит «Схем» ідентифікувати користувачів авто, які були помічені біля міністерства, директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко сказав: «Враховуючи те, що автогосподарство МВС обслуговує в тому числі керівництво МВС, а зараз уже й керівництво Національної поліції, дійсно, серед наведеного вами списку автомобілів є значна кількість, якщо не всі, – я не можу уточнити, які саме, бо це є службова інформація».

Загалом, міністерство має забагато автівок відносно ліміту, встановленого Кабінетом міністрів. У травні 2014 року уряд Арсенія Яценюка вирішив розпродати службові автопарки міністерств та видав постанову, щоб зробити офіційним це доручення.

Після розпродажу у МВС для користування центрального апарату мало б залишитись лише три автомобілі.

Відповідно до постанови уряду, в автопарку МВС для користування центрального апарату мало б залишитись лише три машини

Той факт, що керівництво МВС продовжує використовувати розкішні автомобілі, придбані ще за часів Януковича, у прес-службі МВС пояснюють непевно: «У мене є таке припущення, що, можливо, ця постанова була якимось чином змінена або відкоригована. Це також може бути, враховуючи те, що керівництво МВС у країні, яка воює, використовує службові автомобілі, зокрема, і для відряджень у прифронтову зону та для роботи у зоні антитерористичної операції, і в інших цілях, які вимагають додаткових заходів безпеки, як безпекового, так і оперативного характеру».

Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко припускає, що постанова уряду стосовно кількості авто в автопарку МВС могла бути підкоригована

Часто службові автівки МВС обладнані номерними знаками прикриття, яких не має у базі ДАІ. Юрист компанії Astapov lawyers Дмитро Гончаренко пояснює, кому можна використовувати номери прикриття: «Взагалі є такий закон України про проведення оперативно-розшукової діяльності, яким надається право виготовлення ідентифікованих – мічених – або нереальних, так званих фейкових предметів. Але треба зазначити, що вони можуть використовуватися лише з метою проведення оперативно-розшукової діяльності й обмеженим колом осіб».

Але у МВС використовують ці номери повсякчас, а пояснюють це заходами безпеки для керівництва. Цікавих приватних автомобілів біля міністерства також вистачає.

Багато недешевих авто паркуються на вулицях довкола міністерства. Наприклад, Toyota Land Cruiser Prado вартістю від 40 тисяч доларів паркується за рогом – за 500 метрів від МВС. Чоловік приїжджає щодня.

Коли ми хотіли запитати у чоловіка, на якій посаді він працює в МВС, він почав тікати.

Побачивши камеру, водій авто почав тікати

А коли нам вдалося наздогнати його, сказав, що поспішає на метро і не працює в МВС.

Водій, з яким вирішив поспілкуватися журналіст, сказав, що поспішав на метро, проте чомусь біг він зовсім не до найближчої станції

Ще одна Toyota Prado також паркується подалі від МВС.

Згідно з декларацією, у Леоніда Кліваденка, на дружину якого записане авто, – зарплатня 253 тисячі на рік і Toyota Avensis 2007 року

Недешеве авто зареєстроване на Кліваденко Людмилу. На сайті МВС знаходимо декларацію за 2013 рік Кліваденко Леоніда Миколайовича, начальника відділу обробки документів МВС. Згідно з декларацією, зарплатня у Кліваденка – 253 тисячі на рік і Toyota Avensis 2007 року.

Щодня їздить до МВС і цей люксовий Infiniti.

Власник цього авто, відповідно до декларації, заробляє 50 тисяч гривень на рік

Авто зареєстроване на Соцького Руслана Миколайовича. На сайті МВС знаходимо декларацію за 2013 рік Соцького Руслана Миколайовича. Відповідно до неї, Соцький працює заступником начальника відділу організаційного та юридичного забезпечення робочого апарату укрбюро Інтерполу, заробляє 50 тисяч гривень на рік та має Mercedes E-класу 2010 року.

Власник Infiniti Руслан Соцький працює заступником начальника відділу організаційного та юридичного забезпечення робочого апарату укрбюро Інтерполу

Також ми зафіксували, як до Міністерства внутрішніх справ приїжджає на Honda Crosstour вартістю близько 30 тисяч доларів народний депутат, екс-радник міністра Авакова Антон Геращенко.

Авто, на якому пересувається народний депутат Антон Геращенко

У декларації нардепа Геращенка – лише 120 тисяч зарплатні і Skoda Octavia 2007 року.

На запитання, звідки дорожча автівка, Геращенко відповідає так: «Я орендую це авто у свого приятеля, який свого часу користувався моєю машиною Skoda Octavia. Я її записую в моїй декларації як орендований автомобіль».

Екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко каже, що орендує автівку у друга

Геращенко запевняє, що не має особистого водія, а на запитання, хто ж тоді буває за кермом і возить його, відповів: «Буває, я сам за кермом. Буває, приятель підвозить. Я не оплачую послуг водія».

Антон Геращенко запевняє, що послуги водія не оплачує

Виходить, що пан Геращенко їздить на автівці, яку орендує у товариша, і возить Геращенка також товариш.

Прес-служба МВС говорить, що міністерство готове розслідувати будь-які підозри на невідповідність стилю життя доходам співробітників та пропонує громадянам надавати таку інформацію до атестаційної комісії, бо саме зараз у МВС триває переатестація співробітників.

корупція скандал автомобілі мвс

Знак гривні
Знак гривні