Підтверджено: Росія застосовує в Сирії заборонену касетну зброю (ФОТО)

Раніше ТЕКСТИ вже повідомляли про підозру в тому, що Росія застосовує заборонену зброю - тепер це підтверджує й Human Rights Watch.

Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила Москву і Дамаск у застосуванні касетних боєприпасів.
Про це повідомляє РБК з посиланням на доповідь організації.

Згідно з доповіддю, з 30 вересня під час операції в Сирії урядові війська і російські ВКС щонайменше 20 разів застосовували касетні боєприпаси. Всього, за інформацією правозахисників, в результаті цих ударів постраждали 35 мирних жителів - у тому числі п'ять жінок і 17 дітей, десятки людей отримали поранення. Дві атаки припали на табір біженців, одна - на школу в передмісті Дамаска.

ДЕТАЛЬНО, З ДОКАЗАМИ ТА ФОТО

Правозахисники стверджують, що касетні бомби, застосовувані в Сирії, були виготовлені в СРСР і Росії. У доповіді також стверджується, що за цими ударами може стояти тільки урядова армія Сирії чи російські ВКС, так як озброєні опозиційні групи не використовують авіацію.
У доповіді також наголошується, що деякі типи касетних боєприпасів були зафіксовані в Сирії тільки після початку російської операції. Human Rights Watch робить висновок, що або російські ВКС їх застосували, або влада Росії нещодавно поставила їх сирійському уряду.
Конвенція про заборону використання касетних боєприпасів була розроблена в 2008 році. Росія, разом з США, Китаєм, Індією, Пакистаном, Ізраїлем, Південною Кореєю, а також Сирія, до цього міжнародного договору не приєдналася.

Удар по цивільній колоні, що перевозить нафту, в районі Алеппо, грудень 2015

Місця, де застосовано заборонену зброю:

Кадр, на якому видно постріли з сирійських урядових позицій:

сирія кримінал росія тероризм

Знак гривні
Знак гривні