Попри обмеження торгівлі з Кримом - туди можна возити соціально значуще сало і практично всі інші продукти (СПИСОК)

Як бачимо, те, що деякі ЗМІ хибно називають "забороною" торгівлі з Кримом - легко обійти. Зокрема, Кабінет міністрів встановив перелік "соціально значущих продуктів харчування", які можна ввозити до Криму:

- Борошно пшеничне вищого сорту
- Хліб з борошна пшеничного вищого сорту
- Хліб з борошна пшеничного I сорту
- Хліб житньо-пшеничний
- Макаронні вироби (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту)
- Крупи гречані
- Рис
- Яловичина I категорії
- Свинина
- Сало
- Птиця
- Ковбаса варена I сорту
- Молоко жирністю 2,5%
- Сметана жирністю 20%
- Сир м’який
- Масло
- Яйця курячі
- Цукор-пісок
- Олія соняшникова
- Картопля
- Сіль

Документ:

Нагадаємо, на період тимчасової окупації забороняються поставки товарів (робіт, послуг) під всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію, за винятком:

- особистих речей громадян, визначених ч. 1 ст. 370 Митного кодексу України (крім товарів, визначених п. 24 ч. 1 зазначеної статті), що переміщуються у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;
- соціально значущих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кілограмів на одну особу (за переліком, наведеним нижче).
Людина може ввозити ці товари до анексованого Криму лише в тому випадку, якщо в'їжджає на півострів "не частіше одного разу протягом однієї доби".
Дія цієї постанови не поширюється на поставку електричної енергії – рішення про таке постачання ухвалює Рада національної безпеки та оборони України.
Також заборона не поширюється на постачання з тимчасово окупованої території на іншу територію України товарів, що мають стратегічне значення для галузей економіки та безпеки держави, за підтвердженням Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Заборона не торкнеться й гуманітарної допомоги, яку надають міжнародні гуманітарні організації, – згідно з переліком, затвердженим Міністерством соціальної політики.

За матеріалами УП

крим росія економіка окупація бізнес анексія

Знак гривні
Знак гривні