Саакашвілі, який конфліктує з Яценюком, уже каже, що не проти стати прем'єром

Одеський губернатор Міхеіл Саакашвілі вперше допустив свою згоду на призначення прем'єр-міністром України.

Про це він заявив в інтерв'ю європейському виданню Politico, яке вийшло під заголовком "Найпопулярніший політик України".

Дайджест: УП

Як пише видання, Саакашвілі готовий зайняти цю посаду, щоб перетворити Україну в оплот протистояння кремлівської експансії в Європі.

"Я б хотів взяти участь у великих змінах і реформах, а в якій ролі я зможу це робити – я це робитиму", – сказав він, відповідаючи на запитання про бажання стати прем'єром.

При цьому він додав, що не має особливих претензій на цю посаду.
"Це не та робота, про яку я мріяв. Я відмовився йти на вибори за будь-яким партійним списком, я не хочу мати нічого спільного з олігархами. Я хочу бути провідником реформ", – сказав губернатор.

"Якщо Україна не стримає Росію, я думаю, Росія може легко стерти Грузію і балканські держави з карти. Сильна Україна є найбільшим викликом для Росії", – додав він.

Саакашвілі також вчергове розкритикував діючого прем'єра Арсенія Яценюка, зокрема – за відмову вести свою партію на місцеві вибори.
"Це не нормально для партії прем'єр-міністра не брати участь у місцевих виборах – якщо ти не хочеш перевірити свою популярність, я не думаю, що ти маєш мандат робити реформи", – сказав він.

Також Саакашвілі закинув Яценюку створення "тіньового кабінету", який представляє корисливі бізнес-інтереси, зокрема – депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, проти якого у Швейцарії і Чехії проводиться кримінальне розслідування.

"Ми повинні перезапустити цей уряд. Ми повинні ліквідувати тіньовий уряд… тіньові фігури, які керують державними нафтовими і газовими компаніями. Нещодавно вони зробили значні перестановки у нафтовому і газовому секторі, але за планом Мартиненка, а не міністра енергетики", – заявив Саакашвілі.

Як відомо, досі одеський губернатор заперечував намір очолити український уряд. Президент Петро Порошенко також заявляв, що Саакашвілі був би хорошим прем'єром Грузії, а в України для цього є свої люди.

Останнім часом Яценюк і Саакашвілі обмінюються різкими випадами одне проти одного у пресі.

яценюк уряд саакашвілі

Знак гривні
Знак гривні