Вибори в Маріуполі та Красноармійську не відбуваються

Президент Петро Порошенко заявив, що чекає від Верховної Ради змін до законодавства, які дозволять провести вибори в Маріуполі, які так і не розпочалися 25 жовтня.

Про це він заявив на виборчій дільниці у Києві у неділю, - пише УП

"Ситуація по Маріуполю – категорично неприйнятна. Я з самого початку наголошував на необхідності проведення виборів у Маріуполі", - сказав Порошенко.

Він повідомив, що дав доручення правоохоронним органам розібратись у ситуації і зробити з цього приводу публічні повідомлення.

"Я чекаю також політичну оцінку і звертаюсь до Верховної Ради і ЦВК дати цьому негайну оцінку. Від Верховної Ради я чекаю, щоб на найближчому засіданні прийняли зміни до законодавства, які дозволять найближчим часом вибори в Маріуполі, все-таки, провести", - заявив президент.

Він заявив, що вибори в Маріуполі мають "бути проведені в цьому році".

Президент прокоментував і ситуацію в Красноармійську, де також не почались вибори 25 жовтня.

"Як мені відомо, вибори не розпочались ще в одному районному центрі. І ця ситуація вимагає такої ж рішучої реакції", - додав Порошенко.

У той же час на брифінгу у неділю голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що голосування в Маріуполі та Красноармійську ще може відбутися 25 жовтня, навіть якщо вони розпочнуться зі значними запізненнями.

Голосування у Маріуполі та Красноармійську (Донецька обл.) ще може відбутися протягом 25 жовтня, і навіть якщо бюлетені будуть прийняті членами міського виборчкому і дільниці відкриються о 18:00, вибори можуть бути визнані такими, що відбулися.
Про це на брифінгу повідомив глава ЦВК Михайло Охендовський.
За його словами, вибори у Маріуполі відбуваються лише на 8 дільницях, 213 - не працюють.
"На 213 дільницях немає бюлетенів", - додав він.
"ЦВК встановила факт порушення з боку міської виборчої комісії. Склад цієї комісії становлять 16 осіб, 11 з них вчора протиправно відмовилися приймати виборчі бюлетені у поліграфічного підприємства. Відмова спричинила неможливість передачі бюлетенів до дільниць. Ці 11 осіб взяли на себе відповідальність за порушення конституційних прав громадян - майже 300 тис., які можуть голосувати", - зазначив Охендовський.
Він заявив, що дії 11 членів виборчкому, які не прийняли бюлетені, підпадають під дію статті 157 КК України - "Перешкоджання здійсненню виборчого права".
"Якщо вибори не відбудуться, покарання для винних може бути доволі жорстким - до 7 років", - зазначив Охендовський.
При цьому, за словами Охендовського, у Красноармійську не відбуваються вибори на 30 з 37 дільниць.
За його словами, о 2.50 ночі 25 жовтня Донецький окружний адмінсуд не знайшов ніякого іншого варіанту, ніж визнати протиправним рішення Красноармійської виборчої комісії, якою вона визначила поліграфічне підприємство для друку виборчих бюлетенів.
"Підстава юридично смішна, а практично - прикра", - заявив Охендовський.
Він додав, що суд визнав: бюлетені були замовлені у фізичної особи підприємця, а не у поліграфічного підприємства, а комісія не мала права цього робити. Глава ЦВК підкреслив, що порушень у цьому (друці) немає і комісії мають право друкувати бюлетені на замовлення у фізичних осіб-підприємців.
"ЦВК буде засідати 25 жовтня і даватиме юридичну оцінку цим діям комісій", - зазначив Охендовський.
Він додав, що ЦВК зробить все можливе в рамках компетенції, щоб вибори у Маріуполі і Красноармійську відбулися 25 жовтня.
"Якщо цього не станеться, право за призначенням нової дати виборів - за Верховною Радою", - додав глава ЦВК.
Також Охендовський зауважив, що у разі необхідності перевибори можуть відбудуться 15 листопада.

донеччина скандал цвк вибори-15 маріупіль

Знак гривні
Знак гривні