Джерело: БПП та Народний фронт домовилися про повне злиття

Політичні партії "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" досягли домовленості про повне об'єднання, включаючи створення єдиної фракції у Верховній Раді та створення спільної партії. Про це РБК-Україна заявило поінформоване джерело.

Зокрема, домовленості вдалося досягти в ніч з 21 на 22 серпня. Переговори проходили за участю Президента і прем'єра. Досягнуті домовленості будуть записані в спеціальній угоді.

За даними джерела, спільний похід на вибори БПП і "Народного фронту" передбачає єдиний список кандидатів, в якому "Народному фронту" відійде близько 25%. На даний момент угода ще не підписана, але переговори вже завершені.

Відповідно до угоди події мають відбутися у такій послідовності: спільна фракція, спільне оновлення уряду і спільна партія. За Арсенієм Яценюком залишиться посада прем'єра і посади його міністрів в уряді.

"Угода передбачає, що сторони спільно сформують єдину фракцію, спільний уряд, та пізніше і спільну партію, бо остання річ потребує найбільше часу. Не можна завтра створити спільну партію, це передбачає певні юридичні ходи, тому спершу, очевидно, буде оголошено про спільну фракцію, потім спільний уряд, а потім цей процес можливо вийде на спільну партію, але уряд буде переформатований усіма сторонами", - сказав РБК-Україна співрозмовник.

Він додав, що переформатування уряду відбудеться ще до місцевих виборів.

"Це буде вересень - початок жовтня. Тоді ми будемо мати новий формат уряду", - уточнив співрозмовник.

Співрозмовник додав, що якщо законодавство не дозволить утворити спільну фракцію, то буде прийнято рішення про спільну діяльність двох фракцій та утворено спільну координаційну раду.

"Об'єднання може бути і неформальним. Дві фракції приймають рішення про спільну діяльність, обирають єдине керівництво, так звану координаційну раду, одного голову. Таким чином два лідери, які мають владу приймають стратегічне рішення, дві фракції працюють як одна команда при парламентському голосуванні", - розповів співрозмовник.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що БПП і "Народний фронт" домовилися про спільну участь у виборах.

вибори-15 яценюк політика порошенко

Знак гривні
Знак гривні