Это дебильное в плен попало. Як діючий офіцер армії РФ заблукав і впіймався із КамАЗом боєприпасів для бойовиків (ВІДЕО)

У неділю Державна прикордонна служба України заявила про затримання в Донецькій області на контрольному посту «Березове» (траса Донецьк-Маріуполь) автомобіля «КамАЗ» з боєприпасами, в кабіні якого перебували дві людини. Одна з них, за даними прикордонників, зізналася, що є чинним російським військовослужбовцем у званні майора. Названі його ім'я та прізвище: Володимир Старков.

Радіо Свобода

Історія Старкова поки багато в чому повторює сценарій, знайомий через затриманих у Луганській області російських спецпризначенців Александрова і Єрофеєва. Від затриманого вже відмовився російський консул, відхрестилося від нього і керівництво так званої «ДНР».

Якщо судити з опублікованого відео допиту Володимира Старкова, на український блокпост він потрапив, заблукавши через неправильні вказівники «ополченців ДНР», а боєприпаси в кузові «КамАЗа» призначалися для «військових таборів» у підконтрольному сепаратистам селі Ясне (воно розташоване буквально в декількох кілометрах від Березового, але перебувало вже на підконтрольній сепаратистам території).

Представники «ДНР» спростували свою причетність до автомобіля і затриманого, назвавши всю цю історію «провокацією СБУ». Тим не менш, волонтери, що допомагають українській армії, вже називають (поки без посилань на конкретні джерела) ім'я та прізвище затриманого російського військового, а також розповідають про подробиці його першого допиту.

Якщо вірити цим повідомленням, йдеться про Володимира Олександровича Старкова, 1979 року народження. Остання частина, в якій він проходив (або проходить) службу, розташована в місті Новочеркаськ Ростовської області. Є дружина і дитина. До України Старков нібито потрапив ще 5 березня цього року, причому, якщо вірити його словам на допиті, під вигаданим прізвищем.

Пізніше СБУ оприлюднила перехоплену розмову, яка підтверджує, що Старков - активний постачальник боєприпасів бойовикам від Росії:

Село Ясне, як і блок-пост «Березове», справді, розташовані дуже близько до лінії розмежування між українською армією і «ДНР», хоча й по різні її боки. При цьому, в «ДНР» спростування своєї причетності до затриманого «КамАЗу» чомусь обґрунтовують тим, що історія насправді відбувалася зовсім в іншому місці, на російсько-українському кордоні, і посилаються на неіснуюче зізнання затриманого в тому, що він нібито віз боєприпаси до Росії.

Російське агентство «Інтерфакс» цитує «джерело в уряді ДНР»: «Ми цей прикордонний пункт не контролюємо. Він розташований на чималій відстані на північ від нашої території (розташований на кордоні з Ростовською областю неподалік міста Новошахтинськ), під контролем українських прикордонників і спецслужб, вони можуть там будь-яке шоу влаштувати».

Можливо, автор цього коментаря просто не знає, що українські прикордонники вже давно несуть службу не тільки на офіційних прикордонних пунктах з іншими країнами, а й на блок-постах на Донбасі. Представник так званого «Міністерства оборони самопроголошеної республіки» Едуард Басурін заявив, що йому про затримання машини з боєприпасами «нічого не відомо». У «ЛНР» говорять про «театральну постановку українських спецслужб».

Прес-секретар російського посольства в Києві Олег Грішин заявив у неділю, що «жодних офіційних повідомлень щодо затримання нібито офіцера Російської армії українськими прикордонниками у пункті «Березове» їм не надсилали».

В українського волонтера Катерини Яресько інша інформація: за її словами, від Володимира Старкова вже «відмовився російський консул». Катерина Яресько розповідає у своєму Фейсбуці деталі допиту Старкова, що не потрапили на відео. Зокрема, про те, що після ув’язнення Старков «зітхнув» і сказав українським військовим: «Ну, звичайно, вам же тепер американці премію дадуть...»

Українська сторона неодноразово робила заяви щодо участі кадрових російських військових у конфлікті в Україні, про це ж пишуть і автори численних розслідувань за відкритими джерелами – соціальними мережами. Найгучнішим таким випадком цього року стало затримання в Луганській області України Євгена Єрофеєва й Олександра Александрова, які, за твердженням українських спецслужб, є спецпризначенцями ГРУ ЗС Росії. Минулого тижня Міністерство оборони Росії вперше офіційно відмовилося визнати, що Александров і Єрофєєв на момент затримання були чинними військовослужбовцями.

донеччина тероризм офіцер росія

Знак гривні
Знак гривні