Москаль: Правий сектор на Закарпатті - рекет під прикриттям патріотизму

Дії представників закарпатського "Правого сектору", які влаштували стрілянину в Мукачеві, кваліфікуються, як бандитизм. Про це у вівторок на своєму сайті повідомляє керівник області Геннадій Москаль, якого цитує УП.

За його словами, підозрюваними є 13 чоловік віком від 18 до 39 років, 12-ро з яких закарпатці, один – мешканець міста Слов’янськ Донецької області. Більшість із них досі ховаються в лісах Закарпаття.

"Брутальна стрілянина в Мукачеві, яка стала викликом правоохоронній системі й усьому суспільству, - це лише вершина айсбергу в діяльності злочинців", - заявляє Москаль.

"До того вони з метою наживи викрадали й катували людей, вимагали гроші в підприємців, забирали майно, використовуючи при цьому незаконну вогнепальну зброю, включно з автоматами, кулеметами та гранатометами. Фактично це був рекет, банальне заробляння грошей, а найгірше те, що все це робилося під прикриттям патріотичних гасел"

За словами Москаля, у міліції вже є "купа заяв від потерпілих, які до цього боялися офіційно звертатися в правоохоронні органи або не вірили, що злочинців притягнуть до відповідальності".

Відкрито кримінальне провадження за ст. 257 Кримінального кодексу України - бандитизм (організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді чи в нападі, нею скоєному).

Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 15 років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, Геннадій Москаль очолив Закарпатську ОДА 15 липня - через кілька днів після стрілянини в Мукачевому.

Причиною конфлікту, який у підсумку призвів до смерті людей та гучного скандалу, стали непрості стосунки народних депутатів Михайла Ланьо ("Воля народу") та Віктора Балоги (позафракційний).

13 липня відбувся допит Ланьо, який натякав на причетність Балоги до "Правого сектора" на Закарпатті.

Балога заявляв, що конфлікт у Мукачевому виник через боротьбу за право покривати контрабанду між представниками "Правого сектора" та його колишнім соратником Ланьо.

Лідер ПС Дмитро Ярош виступає за вступ "Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" до складу Збройних сил в обмін на амністію членів організації, що брали участь у перестрілці в Закарпатській області.

Від редакції: Геннадій Москаль, який останнім часом здобув популярність як артист розмовного жанру, міг би притримати язика до судових слухань, і не робити бездоказових і юридично необґрунтованих заяв з приводу слідства.

корупція кримінал москаль правий сектор закарпаття мвс

Знак гривні
Знак гривні