Китайський фондовий ринок обвалюється. Почалася паніка

173 компанії зупинили торги на Шанхайській і Шеньчженьській біржах.

Сотні китайських компаній зупинили котирування своїх цінних паперів через різкий обвал фондових бірж КНР.

Як пише Quartz, уряд Китаю почав масоване втручання: щоб зберегти фондові ринки, Китай ризикує всією своєю фінансовою системою.

Регулятор пообіцяв для стабілізації 121 мільярд юанів (19,3 мільярди доларів) - і це тільки для початку.

Так Пекін намагається зупинити найбільший спад вартості акцій за останні двадцять років. Про це повідомляє Financial Times, нагадуючи, що ще кілька місяців тому китайський фондовий ринок був світовим лідером у зростанні.

Однак тепер фондові біржі КНР страждають від різкого обвалу через маржинальну торгівлю, або використання боргів для купівлі цінних паперів. Вона породила побоювання появи "економічної бульбашки".

Таким чином, цінні папери компаній, які котируються на фондових біржах КНР, втратили значну частину своєї вартості. Загальна сума збитків становить близько 3 трильйонів доларів. Китайські компанії відреагували зупинкою торгів на Шанхайській і Шеньчженьській біржах.

173 компанії не вийшли на торги. Свої цінні папери на обох китайських біржах розмістили 940 підприємств. Офіційний Пекін намагається стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинну публічну пропозицію і зменшивши торгові збори.

Але все це поки що не спрацювало.

"Почалася паніка. Немає значення, що зробить влада, це падіння просто так не зупиниться", - сказав економіст Credit Suisse Дон Тао.

Видання пише, що падіння китайської фондової біржі почалося сьогодні під час четвертої сесії. Індекс Шанхайської біржі скоротився на 1,3%, у той час як Шеньчжень втратив 5,3%.

Таким чином, зростання обох китайських бірж у цьому році складає 36%, хоча ще місяць тому цей показник становив 122%. Таким чином, за період з 12 червня Шанхай і Шеньчжень разом обвалилися на третину.

Це найбільш масштабне скорочення в Китаї з 1992 року.

Торік у МВФ визнали, що Китай обігнав США і став першою економікою у світі. Свій економічний успіх Пекін намагався використати для посилення політичної ваги у світі. Нещодавно в Китаї офіційно створили "конкурента" Світового банку і МВФ.

Китай економіка

Знак гривні
Знак гривні