Два нові закони: касові апарати - лише мільйонникам, мобільними телефонами не можна користуватися бійцям АТО

Парламент вніс зміни до закону про касові апарати.

За прийняття законопроекту 1088 проголосували 248 народних депутатів.
Цими змінами Рада звільнила від обов’язкового застосування касових апаратів тих підприємців, чиї доходи не перевищують 1 млн гривень.

"Після проведення додаткових консультації було запропоновано компромісне рішення для мікробізнесу, в яких обсяг річного доходу не досягає 1 мільйон гривень. Пропонується, що реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 мільйон гривень", - заявила голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Вона зазначила, що у разі перевищення доходу 1 млн гривень застосування касових апаратів є обов’язковим.

"Їхнє застосування розпочинається з першого числа місяця кварталу наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних періодах протягом дії платника єдиного податку", - пояснила голова комітету.

У проголосованому у першому читанні законопроекті містилася норма, яка забороняла вимагати посвідчення особи для купівлі-продажу іноземної валюти. Однак у другому читанні унаслідок внесених поправок її вилучили.
Нагадаємо, напередодні увечері до пізньої години тривали консультації ради коаліції за участю міністра фінансів Наталії Яресько щодо ухвалення законопроекту 1088.

Водночас, народні депутати заборонили бійцям в АТО користуватися мобільними телефонами без дозволу командира.

За ухвалення запропонованого Кабміном законопроекту 2531 проголосували 244 депутати.

Як сказано в законі, "військовослужбовцям, що виконують обов'язки військової служби, забороняється користуватися особистими засобами мобільного зв'язку: в районах проведення антитерористичної операції; в умовах надзвичайного стану або під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії".

Дозвіл на користування телефонами буде приймати командир військової частини.

Уряд вважає, що цей закон посилить контроль за витоком інформації, зокрема з районів проведення антитерористичної операції. Також траплялися часті випадки, коли по скупченню мобільних телефонів, які легко вираховуються електронною розвідкою ворог наносив артилерійські удари. Фактично заборона користуватися мобілками на фронті збільшує шанс на виживання бійця.

Народні депутати Оксана Корчинська і Олег Ляшко вимагали внести поправку, яка дозволила б обійти цю заборону медикам.

Однак парламент не підтримав цю поправку.

Як пояснила нардеп Ірина Фриз, це положення зафіксоване в законопроекті 2154, і попросила дочекатися його прийняття.

закон реформи

Знак гривні
Знак гривні