Нафтогаз призупиняє закупівлю газу в Газпрому

"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в російської компанії "Газпром" з 1 липня 2015 року.

Про це йдеться у заяві компанії, оприлюдненій на сайті компанії у вівторок ввечері, - пише Інсайдер.

"У зв’язку з тим, що 30 червня 2015 року завершується термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів у Відні, "Нафтогаз" припиняє закупівлю газу в російської компанії", - йдеться у заяві.

"Транспортування газу територією України для європейських клієнтів "Газпрому" продовжуватиметься в повному обсязі, згідно з контрактними умовами", - додали у компанії.

"Важливою умовою відновлення закупівлі російського газу є узгодження тимчасової позиції щодо спірних пунктів контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом" на термін щонайменше до завершення 1 кварталу 2016 року", - уточнили у "Нафтогазі".

"Питання остаточних розрахунків між "Нафтогазом" та "Газпромом" буде вирішено в ході арбітражного розгляду стосовно контракту на поставку газу між "Нафтогазом" та "Газпромом" в Арбітражному інституті Стокгольму", - йдеться у повідомленні.

Аби уникнути небажаноі ескалації в газовому спорі та запобігти ризику перебоїв з постачанням газу європейським споживачам у зимовий період, українська та європейська сторони запропонували російській стороні узгодити тимчасове рішення у вигляді тристороннього урядового протоколу.

"На жаль, російська сторона наразі не підтримала цю пропозицію та відмовилася від підписання тристороннього урядового протоколу", - вказано в заяві.

газ росія

Знак гривні
Знак гривні