Гонтарєва і Яценюк не винні. Гривня валиться, бо в країни просто не має грошей, - Ослунд

Верховна Рада має негайно ухвалити зміни до законодавства, розроблені урядом на вимогу МВФ, бо інакше економіка України буде знищена. Про це «Голосу Америки» розповів економіст Андерс Ослунд із вашингтонського Інституту імені Пітерсона, провідний міжнародний експерт з питань національних економік України, Росії та країн колишнього СРСР, - повідомляє Укрінформ

Він переконаний: головна провина за обвал гривні лежить на Заході, бо не допоміг вчасно і не допоміг достатньо.

Окрім того, каже економіст, ЄС ще й наполіг на виплаті Україною понад 3 мільярдів «Газпрому». Отак Україна і лишилась без резервів, а без них гривню не утримаєш.

«Немає резервів – не може бути і стабільності обмінного курсу, до яких би заходів не вдавався Нацбанк. Немає тут вини Нацбанку – просто Україна вичерпала резерви. Так чи інакше треба було припиняти виплати Росії, а Захід мав дати більше грошей. Захід не підтримав Україну», – визнав Ослунд.

За його словами, економіка України вже руйнується, але де і як зупиниться її падіння, залежить від МВФ.

Читайте також: На Банковій придумали, як стабілізувати гривню
«Є лише один реальний шлях – отримати від МВФ програму підтримки у повному обсязі і якнайшвидше. МВФ ухвалить рішення про її надання, щойно парламент прийме відповідні закони.

Зараз головне, щоб Рада не зволікала, а ухвалила законодавство якнайшвидше. Було великою помилкою перенести розгляд бюджету на 3 березня. Україна не може дозволити собі таких затримок. Вже не важливо, що саме ухвалить Рада, головне щоб МВФ це прийняв – інакше економіка буде знищена», – наголосив фахівець.

Якщо Верховна Рада спрацює – вже цього року Україна може отримати 10 мільярдів. П’ять із них – негайно протягом трьох тижнів.

Андрес Ослунд

гривня курс економіка нбу уряд

Знак гривні
Знак гривні