Рада прийняла закон про дерегуляцію бізнесу і відмінила ПДВ для українських книг

Верховна рада прийняла в другому читанні та вцілому проект закону, яким передбачається спрощення умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшення адміністративного навантаження на підприємців.
За законопроект №1580 проголосувало 260 народних депутатів, при необхідних 226.

Зокрема, пропонується привести законодавство в окремих сферах у відповідність до законодавства ЄС, а саме - в агропромисловому комплексі, при провадженні господарської діяльності з виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, а також при проведенні розвідувальних робіт та робіт з об’єктами трубопровідного транспорту, спорудження нафтових і газових свердловин.

Пропонується ліквідація дозвільних центрів, як окремої складової центрів надання адміністративних послуг, та надання адміністративних послуг з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності через центри надання адміністративних послуг та посилення відповідальності адміністратора за невиконання посадових обов’язків.

Також пропонується скасувати необхідність одержання дозвільних документів та повноваження органів влади щодо їх видачі шляхом внесення змін до законів України, які регулюють відносини у відповідних сферах господарської діяльності.

Крім того, проектом закону пропонується передбачити скорочення термінів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Також пропонується удосконалення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та інформаційними системами органів державної влади, а також документами в електронній формі.

Пропонується встановлення справедливої системи оплати адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та збільшення надходжень до державного бюджету за рахунок встановлення економічно обґрунтованих та соціально орієнтованих розмірів плати за адміністративні послуги, а також окремі супутні послуги.

Законопроектом пропонується скасувати: штраф за неподання зазначеної інформації; проведення обов’язкової експертизи кошторисів проектів будівництва вартістю до 300 тисяч гривень, що будуються за державні кошти; визначення Держархбудінспекції замовником при знесенні за рішенням суду самобудів.

Також Рада скасувала ПДВ для українських книжок, підручників, зошитів

Відповідний законопроект №1833 проголосувала Верховна Рада у п'ятницю. Згідно з документом, від оподаткування звільняються підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.

Також ця пільга стосується операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва.

Водночас скасування ПДВ не поширюється на продукцію еротичного характеру.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Повідомляє Українська правда

економік Рада податки реформи

Знак гривні
Знак гривні