Ціна війни - 10 млн доларів щодня

Війна на Сході України дуже дорого обходиться країні й підриває її економіку, заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю французькому телеканалу France 24.

"Кожен день ми витрачаємо на війну більше $10 млн. Це величезний тиск на мою країну. Жодна одна країна в світі не може забезпечити економічне зростання під час такої війни, адже ми боремося, можливо, з наймогутнішою армією на континенті", - заявив він у відповідь на питання про економічну ситуацію в Україні.

Раніше Порошенко, оцінюючи вартість АТО, називав дещо іншу цифру - 100 млн гривень на день.

Президент запевняє, що влада проводить реформи, необхідні для розвитку країни, в тому числі для поліпшення інвестклімату.

У той же час він нагадав, що українська влада повинна ще підтримувати окуповані території.

"Ми поставляємо їм природного газу на $6-7 млн кожен день", - розповів він, запевнивши, що Україна готова відправляти гуманітарну допомогу жителям Донбасу, які опинилися в жахливій ситуації.

"У загальній складності (...) Україні потрібно додатково від $13 до 15 млрд в цьому і наступному році", - оцінив він обсяги зарубіжної фінансової допомоги.

Також Порошенко закликав не спекулювати на темі членства України в НАТО.

"Ми як країна не готові бути членом НАТО", - сказав він, зазначивши, що на необхідні приготування піде 6-7 років.

Зараз він пропонує сфокусуватися на темі вступу України в ЄС. "Головна мета мого президентства в Україні - щоб країна отримала перспективу членства в ЄС в результаті проведення реформ", - заявив він.

економіка війна АТО порошенко

Знак гривні
Знак гривні