Політик року - Порошенко. Розчарування року - він-таки

Головною політичною подією 2014 року українці вважають Майдан і Революцію гідності.

Про це повідомив директор соціологічної служби Центру імені Разумкова Андрій Биченко, оголошуючи в Укрінформі результати загальнонаціонального опитування, яке спільно з Центром провів Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

"Подією року відносна більшість - 40,8% - опитаних назвали Майдан, Революцію гідності. Вперше за 15 років досліджень одна подія стала подією двох років поспіль - 2013-2014 років", - зазначив Андрій Биченко.

На другому місці за кількістю згадувань - війна з Росією (30%). При цьому тільки 0,4% сприймають події на сході України як громадянську війну, уточнив він.

Далі - вибори президента України (5,2%), анексія Криму (4,6%), проведення АТО (3,1%), підписання асоціації з ЄС (2,1%), вибори до Верховної Ради (1,7%), зміна влади в Україні (1,6%), втеча Януковича (1,5%).

У світі найбільшою подією для українців стала агресія Росії проти України - так вважають 28,8% опитаних. На другому місці - протистояння світу і Росії, санкції проти Росії - 9,1%. Майдан і Революцію гідності вважають світовою подією 6,3%.

Політиком 2014 року більшість українських громадян назвали Петра Порошенка (25,5%). На другому місці - Арсеній Яценюк (14,7%). Далі - Олег Ляшко (4%), Андрій Садовий (2,9%), Олександр Турчинов (1,7%), Юлія Тимошенко (1,4%), Анатолій Гриценко (1,2%), Віталій Кличко і Володимир Парасюк (1,0%).

Водночас Порошенка назвали і розчаруванням 2014 року. Він з 17% - другий серед політичних діячів після Віктора Януковича (32,4%). 8,6% - у Арсенія Яценюка. 5,5% назвали розчаруванням року всіх політиків України.

Зміну ситуації в Україні в більшості сфер громадяни констатували як погіршення. Єдина сфера, де кількість позитивних відповідей перевищує кількість негативних, - міжнародний імідж України. 40% вважають, що ситуація тут змінилася на краще, 32% - на гірше.

соціологія порошенко

Знак гривні
Знак гривні