На ТЕЦ критичний стан із вугіллям. Чому Україна припинила експорт з ПАР, влада так і не пояснила

Об'єднана енергосистема України працює зі значними ускладненнями, насамперед, через дефіцит вугілля.

Про це йдеться в повідомленні "Укренерго".

Як повідомляється, особливо напружений стан забезпечення палива склалося на Зміївський, Вуглегірської, Луганській, Придніпровській, Криворізькій ТЕС, де запаси вугілля забезпечать роботу до 4 діб.

Споживання електроенергії по областях значно перевищує встановлені ліміти електроспоживання. Перевищення досягає в окремих областях до 50% по електричній енергії та більше 70% по потужності (АР Крим: 51,94% - по електричної енергії, 75,67% - за потужністю, Луганська обл. 19,2% і 28,22% відповідно.)

Наприклад, на 10:00 2 грудня через значне зниження температури по всій країні електроспоживання склало 25200 МВт, що на 11% більше минулого року.

Для покриття добових графіків навантаження залучено всю наявну генеруючу потужність. Однак дефіцит потужності в ОЕС України становить 3000-3500 МВт.

Застосування 1-2 грудня 2014 року аварійних графіків відключення дозволило частково стабілізувати добову ситуацію й попередити технологічні порушення в енергосистемі України, підкреслюється в повідомленні.

Раніше "Укренерго" підтверджувало застосування графіка аварійних відключень в країні другий день поспіль, через дефіцит електроенергії.

ПАР вуліггя енергетика

Знак гривні
Знак гривні