Американець експериментував над собою, тиждень читаючи лише російські новини. Результат плачевний

Американський журналіст, уродженець Росії, Віталій Каценельсон (Vitaliy Katsenelson) вирішив провести експеримент: впродовж тижня дивитися і читати лише російські ЗМІ, аби оцінити вплив на свідомість.

Свої враження він описав у статті для видання Business Insider.

Віталій Каценельсон, пояснює, що зростав у Радянському Союзі і, будучи дитиною «Холодної війни» ненавидів Америку. За його словами, так тривало до 1989 року, поки не впала Берліська стіна.

«Я був приголомшений, як російські люди можуть підтримувати і не засуджувати російське вторгнення в Україну», – каже журналіст, який читає переважно американські та європейські газети.

Тому він вирішив провести експеримент, своєрідну «новинну дієту»: дивитися лише російський державний «Первый канал» (за яким не стежив уже 20 років) та читати газету «Правда». За цей час він «дізнався», що малайзійський «Боїнг» збили не проросійські сепаратисти чи Росія, а українська ракета, що російський військових нема в Україні і так далі.

Після тижня спостережень Віталій Каценельсон визнав, що дуже складно, дивлячись російське ТБ, не починати сумніватися у своїх попередніх поглядах. «Але потім ти маєш нагадати собі, що у Росії немає вілної преси. Вільні медіа, які деякий час існували після падіння Радянського Союзу зникли – Путін убив їх. Уряд контролює більшість телеканалів, радіо та газет. Те, що росіяни бачать на телебаченні, читають чи слухають по радіо – це пряма пропаганда із Кремля», – пише автор статті.

На думку журналіста, російська пропаганда змушує праву (ту, що відповідає за емоції) півкулю головного мозку домінувати над логічною лівою. Він зауважує, що російське телебачення не переймається фактами, а пересичує людей емоційними образами. Таким чином права півкуля «перемагає» ліву.

Джерело: ЛітАкцент

Знак гривні
Знак гривні