В Луцьку запустили електричну маршрутку (ФОТО)

Поки що це "бета-версія". Група конструкторів на чолі із В’ячеславом Полтавцем у Луцьку розробила автобус із електродвигунами, що може проїхати 250-300 кілометрів та має базову швидкість 80 кілометрів за годину.

Tesla збудує в Україні електрозаправки (КАРТА)

Розроблений на базі «Богдан А091» електробус – це лише тестова версія. Перш ніж перевозити пасажирів, його вдосконалять. Про це пишуть Волинські Новини.

«Цей автобус, який ми зробили, – це тестовий автобус, тому я хочу ще раз пояснити критикам і скептикам, що розміщення акумуляторних батарей в салоні автобуса зроблене для того, щоб мати можливість їх перевіряти, тестувати.

Його зробили на базі старенького автобуса «Богдан А091». Був вийнятий двигун внутрішнього згорання. Замість нього поставили два електродвигуна. По 60 кіловат кожен, тобто 120 кіловат», розповідає Девіцький.

«Це перша ластівка, тому якщо хтось із виробників в Україні зацікавиться цим автобусом і зможе інвестувати в нього якісь кошти, це, я думаю, буде дуже цікаво. Це велика економія по паливу, оскільки ви знаєте, що сьогодні вже паливо по 17,5 гривні. По-друге, це екологічно чистий транспорт, який абсолютно не має ніяких викидів», – додав директор ТОВ ВТП «Санрайз» ЛТД.

Найдорожчим елементом у переобладнанні стали саме батареї, які коштували разом 14000 гривень. Повну вартість переобладнання конструктор В’ячеслав Полтавець назвати відмовився. Також не показали моторний відсік, оскільки, зі слів Полтавця, там використані ноу-хау, про які не варто знати конкурентам.

Луцьк технології

Знак гривні
Знак гривні