Бойовики ділять шматки Донбасу між собою

Україна і Росія намагатимуться законсервувати конфлікт на сході. Про це йдеться в огляді Радіо Свободи.

Однак за нинішнього невизначеного статусу Донбасу втримати ситуацію вдасться хіба що весни, переконує тижневик «Кореспондент».

Він пише, що сьогодні головне завдання, яке ставлять перед собою керівники бойовиків самопроголошених республік – це максимальна легалізація.

Друге завдання – закріплення влади. Конкуруючі групи бойовиків переключились з війни проти українських силовиків на поділ територій.

Саме з цими процесами і були пов’язані події, що відбувалися в так званих «ДНР» і «ЛНР» – замах на Павла Губарєва, відмова Ігоря Безлєра підпорядковуватися керівництву «ДНР», затримання бойовиками колишніх регіоналів, раптове отруєння або зникнення надактивних бойовиків.

Найжорсткіша боротьба ведеться за вугільні регіони. Адже завдання номер три для сепаратистів – це гроші.

Соціологи прогнозують, що на нинішніх виборах до Верховної Ради переконливу перемогу здобувають пропрезидентські сили.

Тим часом система освіти Донеччини та Луганщини стала ще однією жертвою воєнного конфлікту.

Її повільна й болісна агонія не була така шокуюча, як смерті людей під снарядами на зупинках чи розграбування супермаркетів ордами мародерів, тож відбувалася майже непомітно.

Однак, як переконує «Український тиждень», за своїми наслідками руйнування системи освіти на Донбасі стане одним із найболючіших підсумків нинішньої війни. На цьому наголошується в статті «Реквієм замість евакуації».

донеччина тероризм

Знак гривні
Знак гривні