Шляхами Януковича: сайти знов хочуть закривати без суду

Уряду пропонують закривати сайти без рішення суду - нагадаємо, те саме передбачали й "закони 16 січня".

Нагадаємо, у 2012 році при Януковичі з тієї ж причини, що й зараз - під приводом захисту інтелектуальної власності - без суду хотіли дозволити закривати будь-який сайт чи файлообмінник.

А в сумнозвісних законах 16 січня під іншим приводом - для запобігання "екстремізму" (читай - опозиційним поглядам) - сайти дозволили закривати без суду.

Як ідеться у прес-релізі Держпідприємництва, проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет" передбачає, що після отримання скарги від правовласника держслужба буде повідомляти провайдерів, що на певному ресурсі є піратський контент.

"При цьому достовірність інформації, викладеної заявником у заяві, не перевіряється, і достатньо нотаріально засвідченого скріншоту такої веб-сторінки. Тобто без будь-яких правових підстав", - зауважили у Держпідприємництві.

Проектом також передбачається, що протягом одного дня компанія повинна повідомити власника сайту про скаргу. Якщо той не вживатиме заходів з видалення піратського контенту або не подасть заперечення на претензію правовласника, провайдер буде зобов’язаний сам заблокувати або видалити контент.

"За невчасне блокування сайту провайдери нестимуть адмінвідповідальність яка передбачає штраф до 17 тисяч гривень", - йдеться у законопроекті.

"Через значну кількість суперечливих Конституції України, Цивільному кодексу України, вимогам міжнародно-правових актів змін, Держпідприємництво відмовило в погодженні цього документу", - йдеться у прес-релізі.

Як зазначається в прес-релізі, досвід більшості розвинених країн світу свідчить, що блокування веб-сайтів зазвичай здійснюється за рішенням суду.

Натомість, проектом пропонується наділити таким повноваженням навіть не органи державної влади, а суб’єктів господарювання, які надають послуги з доступу веб-сайту до мережі Інтернет.

"Держпідприємництво категорично не погоджується із запропонованою редакцією та вважає, що єдиною підставою для блокування веб-сайту має бути належно аргументоване рішення суду", - йдеться у прес-релізі.
Також зазначається, що відсутність будь-якої відповідальності заявника при позасудовому порядку блокування веб-сайтів дозволить узаконити механізм безперешкодного блокування "незручних" Інтернет-ресурсів.

"До того ж, прийняття законопроекту у такій редакції: порушує право на поширення інформації власниками сайту і право користувачів сайту на доступ до інформації; сприяє зловживанню правом на звернення; запроваджує "презумпцію вини": після звернення заявника сервісна служба може одразу, не перевіряючи суті претензій, блокувати адресу мережі Інтернет", - зазначає Держпідприємництво.

диктатура Рада цензура інтернет

Знак гривні
Знак гривні