В Україні створили сервіс підрахунку податків

Громадська організація CASE Україна створила калькулятор, за допомогою якого кожен українець може порахувати, яку суму він сплачує щороку до державного бюджету. І цифри, варто сказати, вражають.

Наприклад, якщо ви отримуєте 5 тисяч гривень «чистої» зарплати щомісяця – це значить, що щороку сплачуєте державі 53 тисячі гривень (сюди входять вирахування до пенсійного фонду, гроші на освіту, медицину, соціальний захист, утримання міліції та чиновницького апарату тощо).

«Податки та бюджет — це нудно та нецікаво. Жодна нормальна людина не буде розбиратись у сотнях цифр з багатьма нулями. Але якщо покладатись лише на чесність чиновників, то ми ніколи не виберемось із пастки бідності.

Наша мета оживити такі нудні та далекі від людей цифри та дати можливість кожному досконально розібратись, що трапилось з його податками. Ми прагнемо озброїти людей аргументами та знаннями для боротьби з казнокрадами та корупціонерами», – кажуть засновники ресурсу.

Податковий калькулятор покликаний звернути увагу кожного громадянина України, кожного платника податків на те, куди ж насправді йдуть чималі суми з його кишені.

«Цей рахунок показує, скільки Ви сплачуєте податків на рік та на що ці гроші витрачаються. І ще цей рахунок показує, що жодна з державних послуг не є безкоштовною — ні освіта, ні медицина, ні охорона порядку», — йдеться на сайті сервісу.

інфографіка податки

Знак гривні
Знак гривні